Manisa Haberleri

CİZRE’DE 17 SSPE HASTASINA TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITILDI

Haber 02.05.2013 20:52 Perşembe
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın başlattığı, Şırnak Valiliği'nin de desteklediği “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında, Cizre’de 17 SSPE hastasına tekerlekli sandalye dağıtıldı.
Tekerlekli sandalye dağıtımı için Cizre Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi'nde tören düzenlendi. Törende, Kaymakam Şenol Koca ve eşi, Emniyet Müdür Vekili Battal Nayman, Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreteri Hakan Tokur, Şırnak Halk Sağlığı Müdürü Muhsin Hayyam Elçi, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Emin Ergel, İlçe Müdürü Faruk Özervarlı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Elçi, SSPE Dernek Başkanı Nazım Yıldız, hastane başhekimi ve idarecileri, hasta ve hasta yakınları hazır bulundu.
Sandalye dağıtımı öncesinde hastalarla tek tek yakından ilgilenen Kaymakam Şenol Koca ve eşi, hasta yakınlarından sorunlarını dinledi.
Tekerlekli sandalye dağıtım töreninde gazetecilere açıklamalarda bulunan Cizre Kaymakamı Şenol Koca, ”Alınan 17 adet tekerlekli sandalyeden 5’ini ihtiyaç sahibi kardeşlerimize birebir teslim ettik. Daha sonrakileri de direkt olarak hastalarımızın evlerine ulaştıracağız. Burada en önemli gayelerimizden bir tanesi gönül elçileri projesi kapsamında bir farkındalık oluşturmaktır. Ayrıca SSPE hastalığı ile ilgilide ülkemizde ve bölgemizde maalesef yanlış bilinen noktalara dikkat çekmektir. Bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm sağlık çalışanlarımıza, Aile ve Sağlık Politikalar il ve ilçe müdürlüğümüze ve buraya kadar gelip bize destek olan kurum amirlerimize ve Cizrelilere teşekkür ediyorum" dedi.
Kaymakam Şenol Koca tarafından sandalyelerin dağıtılmasından sonra ambulansla hastaneye getirilen SSPE hastaları, yine ambulansla evlerine götürüldü.