Manisa Haberleri

MEMUR-SEN’DEN EMNİYET MÜDÜRÜ AKPINAR’A ZİYARET

Haber 03.05.2013 08:56 Cuma
Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı olarak Kilis’te faaliyet yürüten sendikaların il temsilcileri İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette konuşan Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Bekir Şen, “Bizler yıllardan beri süre gelen ideolojik sendikacılık anlayışını tarihe gömmeye çalışıyoruz, "haklarımızı, alanlara indiğimizde taş atarak huzur ve güven ortamını bozarak değil, demokratik ve eğitimciye, sağlıkçıya, tarımcıya, belediyeciye, imama, kısacası devlet memuruna yakışır bir şekilde, masada uzlaşma yolu ile arıyoruz. Bizler bir yandan çalışanların sosyal, özlük haklarının kazanılması için uğraşırken bir yandan da milli ve manevi değerlere haiz insanlar yetiştirmenin gayreti içerisinde olduğumuzu söylemek isterim" dedi.
1 Mayıs’ı sendika olarak Çanakkale’de kavgasız gürültüsüz kutladıklarını belirten Şen, sözlerini şöyle sürdürdü, “Devletimiz bizim devletimiz, polisimiz göz bebeğimizdir. 1 Mayıs’ta İstanbul’da yaşanan olaylarda 22 polisimiz ve 3 sivil vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralı polislerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Ülkemizde son yıllarda özellikle bütün kurumlarımızda eski memur zihniyetinin değiştiğini ve yerini insan kaynaklı hizmet anlayışının aldığını, sizlerin de görevlerinizde bu hizmet anlayışını devam ettirdiğinizi görmekteyiz ve ettireceğinizden de eminiz..Sendika olarak asayiş ve huzurun tesisinde emniyet güçlerimizin yapmış olduğu çalışmaları yakinen takip ediyor ve bu çalışmaları da takdir ediyoruz. İlimizdeki huzurun tesisinde güvenlik kuvvetlerimizin yanında olduğumuzu da buradan söylemek isteriz.”
Şen, Memur-Sen ve Konfederasyonu’na bağlı olan sendikalar olarak Kilis’in, Türkiye’nin ve tüm çalışanlar ile vatandaşların yararına olacak her türlü projeye ve her türlü hizmete gönüllü olarak katkı sağlamaya ve destek olmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.
İl Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek halka hizmet için burada var olduklarını, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yaparak halkın huzur ve güvenini birlikte sağlayacaklarını ve enerjisini bu il için harcayacaklarını ifade ederek, "Sendikalar üyelerinin ve çalışanlarının hakları yanında ülkemizde yaşayan bütün vatandaşları düşünerek hareket etmelidir ve her zaman da sağ duyulu olarak diyalog yoluna başvurmaları gerekmektedir” dedi.
Ziyarette Diyanet-Sen İl Temsilcisi Recep Yıldız, TOÇ-Bir-Sen İl Temsilcisi Sinan Bulut, Bayındır-Memur-Sen İl Temsilcisi Bedri Bİder, Birlik-Haber-Sen İl Temsilcisi Hayrettin Topalbekiroğlu, Bem-Bir-Sen İl Başkanı Abdurrahman Datoğlu ile Eğitim-Bir-Sen Şube Başkan Yardımcısı Tarık Topaloğlu hazır bulundu.