Manisa Haberleri

PAKDİL’DEN KAHRAMANMARAŞ PİAZZA’YA ÖVGÜ

Haber 03.05.2013 09:13 Cuma
Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni ziyaret etti.
Rönesans Yönetim A.Ş Genel Müdürü Süha Günel tarafından konuk edilen Pakdil, Rönesans Holding'in kente kazandırdığı alışveriş merkezinin önemine dikkati çekerek, “Kahramanmaraş çok güzel bir alışveriş merkezine sahip oldu. Daha önce diğer şehirlerden yaptığımız alışverişleri artık kendi şehrimizde yapabileceğiz. Bu imkanları sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.
Pakdil, Kahramanmaraş Piazza'nın sadece il merkezine değil çevre illere de hitap ettiğini, bu büyük yatırımın kentin tanıtımına da katkı sunacağını belirterek, şunları söyledi:
"Biz bugüne kadar Kahramanmaraş'ın çok güzel olduğunu anlatır, ancak tanıtımın yetersiz olmasından yakınırdık. Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi bu eksiğimizi de gidermiş oldu. Buraya gelenler kentimizin başka güzelliklerini de görmüş olacaklar. Bu sayede bir taşla iki kuş vurmuş olacağız. İnanıyorum ki; bu alışveriş merkezi yaz aylarında da kış aylarında da vatandaşlarımızın buluşma alanı olacak. Buraya gelenler sadece alışveriş değil eğlenme ve ailece bir arada gezme imkanı bulacak."
Pakdil, alışveriş merkezinde tekstilden teknolojiye kadar birçok sektörün yer aldığını belirerek, "Bu müesseseyi bize kazandıran Rönesans Holding'e, Erman Ilıcak'a, bu güzel alışveriş merkezinde yer alan herkese teşekkür ediyorum. Başka illerden buraya gelen, kentimizi şereflendiren halkımıza da teşekkür ediyoruz. Piazza, çevre illerin de birbirleriyle kaynaşmasına vesile olacaktır. Burada iş kuran vatandaşlarımıza da bol kazançlar diliyorum" dedi.
Rönesans Yönetim A.Ş Genel Müdürü Süha Günel ise, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni ilk gün 120 bini aşkın kişinin ziyaret ettiğini vurgulayarak, "Nüfusa baktığımız zaman başka illerde bunu sağlamak çok zor. 550 bin nüfuslu şehirde, 120 bin ziyaretçiye ulaşmak büyük bir rekor" dedi.
Günel, Piazza'da, Kahramanmaraşlı yatırımcıların yanı sıra bu yöre halkının alışveriş için gittiği başka illerin yatırımcılarının da bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"Daha evvel Maraşlıların derdine derman olan adresler bugün yatırım için buraya gelmiş. Bunlar uluslararası markaların temsilcileri olarak buradalar. Mesela üç boyutlu sinema sistemi sadece burada var. Bu teknoloji sadece bölgede değil Türkiye genelinde bile az sayıda bulunuyor."
Günel, bu yatırımı sahiplenen Kahramanmaraşlıların yanı sıra çevre il ve ilçelerden gelen tüm halka teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.
Milletvekili Pakdil, görüşmeni ardından Genel Müdür Günel ile birlikte alışveriş merkezinin tüm katlarını gezdi.