Manisa Haberleri

OSMAN ÖNAL OKULU, ’ANADOLU’DAN BİR DEMET ÇİÇEK PROJESİ’NE KATILDI

Haber 03.05.2013 10:24 Cuma
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde Osman Önal İlköğretim Okulun’dan 3 öğrenci ve 1 öğretmen Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) bünyesinde kurulan İlkyar Vakfı’nın davetlisi olarak Ankara’ya gittiler.
İlkyar Vakfı’nın başlattığı "Anadolu’dan Bir Demet Çiçek Projesi" kapsamında yurdun dört bir yanından öğrenciler Ankara’ya davet edilerek 4 gün süresince eğlenerek, öğrenerek Başkent’i gezme fırsatı buldular. Korkuteli Osman Önal İlköğretim Okulu öğrencileri Kemal Ozan Tutulmaz, Melike Çopkur ve İbrahim Bayındır, sınıf öğretmenleri Gülsüm Kaptan Tutulmaz ile birlikte Ankara'ya gitti.
Çeşitli illerden gelen 84 öğrenci ve 26 öğretmen, Ankara'da Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Rahmi Koç Müzesi, Bilim ve Teknik Müzesi, Kurtuluş Müzesi, MTA Müzesi, Atatürk Orman Çiftliği ve Anıtkabir’i gezdi. ODTÜ'yü ziyaret eden gruba, öğretim üyeleri tarafından bilgiler verildi.
ODTÜ bünyesinde köy okulları ve yatılı ilköğretim bölge okullarında okuyan öğrencilerin bilimle tanışmaları ve bilimsel çalışmalara ilgi duymalarını sağlamak amacıyla kurulan İlkyar Vakfı, geçtiğimiz yıllarda da Osman Önal İlköğretim Okulu ile ortak çalışmalarda bulunmuştu.