Manisa Haberleri

SANATÇI NESRİN IŞIK 5’NCİ KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI

Haber 03.05.2013 10:24 Cuma
Adana’da seramik, porselen ve cam füzyon sanatçılığı yapan Nesrin Işık, Mersin'de 5'nci kişisel sergisini açtı.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nda (MTSO) gerçekleştirilen serginin açılışına, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu ile çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.
Birbirinden değerli eserlerden oluşan sergi, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Sanatçı Işık, ‘Poseca1’ ismini verdiği sergide porselen, seramik ve camdan oluşan eserlerini sanatseverlere sundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut'da açılışın ardından sergiyi gezerek sanatçısı Nesrin Işık’dan eserler hakkında bilgi aldı.
Sergide yer alan eserler hakkında bilgi veren sanatçı Işık, “Sürekli arayış içinde olduğum için yıllardır ilgi ve merak duyduğum porselen, seramik ve cam füzyon ile tanıştım. Onların içinde olmak huzur verici. Eselerimi yaparken bu parçalarla çalışmaktan zevk alıyorum. Eselerimde genel olarak kadın ve balık figürlerini baz alarak çalıştım. Sergiye gösterilen yoğun ilgiden çok memnun kaldım. Birçok sanatçı dostlarımda beni yalnız bırakmayıp destek çıktılar. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.