Manisa Haberleri

BERGAMA KARİYER GÜNLERİ BAŞLADI

Haber 03.05.2013 11:36 Cuma
Bergama Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Kariyer Günleri başladı. Üniversite giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik olarak gerçekleştirilen etkinlikle, tahsis edilen stantlarda üniversiteler kendi tanıtımlarını yaparken, üniversiteye hazırlanan adaylar da yurtiçi ve yurt dışında öğrenim görebilecekleri üniversiteleri ve meslekleri tanıma fırsatı buluyor.
13 Nisan Anadolu Lisesi Bahçesi’ndeki etkinlikte, 20 devlet ve vakıf üniversitesi, 6 sivil toplum kuruluşunun standı yer alıyor. İki gün boyunca sürecek etkinliği lise öğrencileri ziyaret ediyor. Katılımcı üniversitelerin kendilerine ayrılan stantlarda tanıtım çalışmaları yaptığı etkinlikte aynı zamanda, ilçedeki beş farklı toplantı salonunda akademisyenler, çeşitli meslek gruplarından uzmanlar konferans veriyor ve atölye çalışmaları gerçekleşiyor.
Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen Kamu Yönetimi Grubu Meslek Tanıtımı paneline konuşmacı olarak katılan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, kendisinin de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olduğunu belirterek, mesleği ve okuluyla ilgili öğrencilere bilgiler verdi. Bergama Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen panelde Başkan Gönenç, öğrencilerden gelen soruları da cevaplandırdı.
Öğrencilik yıllarından bahseden ve mesleki tecrübelerini öğrencilere aktaran Gönenç, yüksek öğrenime hazırlanan gençlerin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda uygun meslekleri seçebilmelerinin, gerek öğrenim, gerekse mesleki yaşamlarında başarılı olabilmeleri bakımından büyük önem taşıdığının altını çizdi.
Kariyer Günleri’nin öğrencilere yeni ufuklar açtığını ve gençlerin geleceğe dair hedefler koyabilmelerine, mezuniyet sonrası iş olanakları hakkında bilgi almalarına yardımcı olduğunu ifade eden Gönenç; “İki gün sürecek etkinlikle, hayatlarıyla ilgili önemli bir karar aşamasında olan öğrencilerimiz meslekleri ve üniversiteleri tanıyacak. Sektör temsilcileriyle bir araya gelerek onların tecrübelerinden faydalanacaklar. Öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum” diye konuştu