Manisa Haberleri

‘BİSİKLETİM KIRMIZI’ ÇOK EĞLENDİRDİ

Haber 03.05.2013 14:22 Cuma
Şehitkamil Belediyesi organizasyonuyla 5 gün boyunca perdelerini açarak eğlendiren müzikli ve danslı çocuk oyunu ‘Bisikletim Kırmızı’ya çocuklar hayran kaldı.
29 Nisan’da başlayarak her gün iki seans olarak sunulan “Bisikletim Kırmızı” adlı müzikli oyun çocukların büyük beğenisi kazandı. Şehitkamil Belediyesi organizasyonunda Konferans Salonu’nda gerçekleşen tiyatro oyununu izlemek isteyen minikler, salonu tıklım tıklım doldurdu. Sibel Yaptı ve Can Güllü’nün sahnelediği oyun 3 Mayıs Cuma günü Gaziantep’te perdelerini son kez açtı. Çocukların tezahüratları eşliğinde sahnelenen oyun ilgiyle izlendi.
Oyunun konsuna gelince: Hep kırmızı bir bisikletim olsun diye yanıp tutuşan bir çocuktur Özgür. Ama ailesi imkansızlıklar nedeniyle ona bisiklet alamaz. Arkadaşının kullandığı bisiklete imrenerek bakar. Arkadaşından bisikleti kullanmak için istediğinde hep olumsuz cevap alır. Bisiklet ödüllü bilgi yarışmasını birincilikle bitiren Özgür bisikletin sahibi olur. Rüyasında gördüğü durumu sürekli hatırlar ve bisikletinin değerini bilir. Yine bir gün parkta oynarken yanına gelen arkadaşı ağlamaktadır. Ne olduğunu sorar. Arkadaşı bisikletinin bozulduğunu ve artık kullanılamayacak durumda olduğunu söyler. Özgür arkadaşını teselli eder. Onun yaptığı hataya düşmeyerek birlikte oynamaya başlarlar.