Manisa Haberleri

ÖĞRENCİLERDEN UYGULAMALI DERS ZİYARETİ

Haber 03.05.2013 15:07 Cuma
Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Bitez beldesinde bulunan Gülümser-Mehmet Danacı İlkokulu Ortaokul 4-D sınıfı öğrencileri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ve Bodrum Belediyesi’ndeki bazı birimleri ziyaret etti.
Sosyal Bilgiler dersi içinde yer alan “Yerel Yönetimleri Tanıyalım” konusunu uygulamalı olarak işlemek ve Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında topladıkları atık piller ve mavi kapakları teslim etmek için Bodrum Belediyesi’ne öğretmenleri Volkan İlhan’la birlikte gelen öğrenciler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a yerel yönetim ile ilgili merak ettikleri soruları sordular. Başkan Mehmet Kocadon tüm sorulara içtenlikle cevap verirken, Başkan ile öğrenciler arasında oldukça neşeli ve bol kahkahalı diyaloglar yaşandı.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon kendisini ziyaret eden öğrencilere kitap hediye etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Öğrenciler de Başkan’a yaptıkları bir Bodrum resmini hediye etti. Öğrenciler daha sonra Zabıta, İmar ve Basın Yayın Halkla İlişkiler birimlerini gezerek bu birimlerin görevleri ve çalışmaları hakkında sorular sordular, aldıkları cevapları defterlerine not etti.