Manisa Haberleri

İŞKUR HİZMETİ ÖĞRENCİLERİN AYAĞINA GÖTÜRDÜ

Haber 03.05.2013 15:43 Cuma
Çalışma ve İş Kurumu Erzurum İl Müdürlüğü, rehberlik ve danışmanlık faaliyetlerinin etkinliğini artırmak amacıyla Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezi’nde İŞKUR irtibat noktası açtı.
Çalışma ve İş Kurumu Erzurum İl Müdürlüğü, kurumunun tanınırlığının artırılması, işbirliği kültürünün geliştirilmesi amacıyla öğrencilere bireysel ve grup halinde yüz yüze danışmanlık hizmeti verilmesini sağlamak üzere Atatürk Üniversitesi Sürekli Eğitim merkezinde İŞKUR irtibat noktası açtı. İrtibat noktasının açılışına Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı İrfan Küfrevioğlu, Çalışma ve İş kurumu Erzurum İl Müdürü Ahmet Tacettin Ötüken, Şube Müdürü Münir Aktepe, ATA-SEM Müdürü Abdulkadir Çiltaş ve iş kurumunun iş ve meslek danışmanları katıldı.
İrtibat bürosunda iş ve meslek danışmanlarınca öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri , iş arama becerileri, iş verenle mülakat , görüşme teknikleri ,özgeçmiş hazırlama, Avrupa Birliği düzleminde iş arama ile “ europass cv oluşturma “ gibi konularda bilgilendirme faaliyeti bulunacaktır.