Manisa Haberleri

BAKAN AVCI’YA DİPLOMA SÜRPRİZİ

Haber 03.05.2013 18:29 Cuma
Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, 1963 yılındaki diploma defterinin örneğini verdi ve “Hepsi pekiyi” dedi. Bunun üzerine Bakan Avcı; “Çakma diploma değil ha, Bakan olduk diye düzeltilmiş diploma da değil” cevabını verdi.
Bilecik’te incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cuma namazını Orhangazi Camii'nde kıldı ve ardından da Şeyh Edebali Türbesi’ni ziyaret etti. Ziyaretten sonra Muhsin Yazıcıoğlu Parkının açılışını yapan Bakan Avcı, “Bu tesisi Bilecik’e çok yakıştı ama Muhsin Yazıcıoğlu adıyla daha çok yakıştı. Gösterdiğiniz bu kadirşinaslığa, bu vefaya çok teşekkür ediyorum. Burada gençler Muhsin Yazıcıoğlu’nu tanıyacaklar, onun ideallerini hatırlayacaklar, onun görmek istediği gençler olarak yetişecekler” dedi.
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise, merhum genel başkanlarına yapılan bu jestten dolayı Bileciklilere teşekkür etti. Parkın açılış kurdelesini BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile birlikte yapan Bakan Avcı, daha sonra Bilecik protokolü ve eğitimcileri ile toplantı yaptı. Toplantıda, Bilecik Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman bir sürpriz yaptı ve Bakan Avcı'ya, 1963 yılında Demirköy İlkokulu'nda okuduğu ilkokul diploma defterinin örneğini verdi. Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar diplomayı takdim ederken, Milli Eğitim Müdür Şişman, “Hepsi pekiyi” dedi. Bakan Avcı ise; “Çakma diploma değil ha, Bakan olduk diye düzeltilmiş diploma da değil” dedi.