Manisa Haberleri

SP`Lİ VAKİTÇİ SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ

Haber 03.05.2013 19:40 Cuma
Saadet Partisi (SP) Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi devam eden süreçle alakalı açıklama yaptı.
Cana kıyanın iyisi olmaz diyen Vakitçi: Kurtuluş Savaşı’nda verdiğimiz şehit sayısı 10 bin 785’dir. Buna karşılık terör belasına kurban verdiğimiz insan sayısı ise 60 bine yakındır. Bu trajik ve dramatik bir tablodur. Bu yüzden ne olursa olsun mutlaka akan kan durmalıdır. Biz Saadet Partisi olarak başından beri, akan kanı durduracak her adımı desteklediğimizi, sonuna kadar arkasında olduğumuzu defalarca ifade ettik. Terörün çözümü Çanakkale ruhunda gizlidir. Bizim ortak paydamız İslam’dır. Eğer bugün de İslam referans alınmazsa çözüm süreci, çözülme sürecine dönüşür” dedi.
Terörün bu milletin ortak dramı olduğunu kaydeden Vakitçi: “Bunu siyasi rant konusu haline getirmek, böylesine dramatik bir konudan hala siyasi rant devşirmeye çalışmak doğrusu akıl alır bir şey değil. Kan üzerinden siyaset yapılmaz. Yapan millet önünde de, tarih önünde de, bunun hesabını veremez. Terör milli bir meseledir ve milli mutabakatla çözülmelidir. Herkes milletimizin sağduyu ve asaletine yakışır bir olgunlukla samimi çözüm önerilerini ortaya koymalıdır. Ama maalesef bunu göremiyoruz. Biz bin yıl dinimizden olmayanla bile yan yana yaşamışız. İslam kardeşliği mayasıyla halkımızı yoğurmuşuz. Böylece dünyaya yön veren hükümran olmuşuz. Bunu yine başarabiliriz. Allah’ın ipine toptan sımsıkı sarılmalıyız” diye konuştu.
Vakitçi sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizin 21. Yüzyılda önemli bir aktör olması gücün peşinde değil hakkın peşinde koşmasına bağlıdır. Gücü üstün tutan anlayış er geç hezimete uğrayacaktır. Mevcut anlayış sadece günü kurtaran ve insanlığa yeni sorunlar üreten bir yapıda olduğu için mutluluk sağlayamaz. Tüm insanlığı barışa, huzura, hakka ve adalete kavuşturacak sistem, Milli Görüş sistemidir. Saadet Partisi Türkiye’nin sigortası, dünyanın rehberi ve pusulasıdır
İnşaallah 42 yıldır olduğu gibi, Saadet Partisi olarak, hayra motor, şerre fren olmaya devam edeceğiz.”