Manisa Haberleri

MARMARA BÖLGE ŞAMPİYONASI ÇORLU`DA OYNANACAK

Haber 03.05.2013 19:37 Cuma
U-19 Türkiye Şampiyonasının ilk ayağı olan Marmara Bölge Şampiyonası maçlarının Çorlu`da oynanacağı açıklandı. Maçlara Çorlu Belediyesi`nce yaptırılan yeni Şehir Stadyumu ev sahipliği yapacak.
9 - 12 Mayıs 2013 tarihleri arasında Çorlu`da Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumunda oynanacak olan maçlarla ilgili olarak bilgiler veren Çorlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Oktay Çolpan: “8 Mayıs 2013 tarihinde kura çekimi Çorlu Belediyesi Meclis Salonu`nda yapılacak. Maçlar ise 9 - 12 Mayıs tarihleri arasında oynanacak. Şampiyonada Edirne Anafartalarspor, Çanakkale Bozcaadaspor, İstanbul temsilcileri Fikirtepespor ile Çubuklu Tepecikspor yer alacak. Bu ekiplerin yanı sıra Sakarya ve Yalova`dan da birer takım şampiyonaya katılacak” dedi.
Çolpan: “Şampiyonanın Çorlu için son derece yararlı olacağını düşünüyorum. Gelecek olan takımlar yaklaşık 5 gün boyunca Çorlu`da konaklayacaklar. Çorlu ekonomisine katkı sağlayacaklar. Sadece bu açıdan bakıldığında dahi Çorlu adına bir kazanım olduğu apaçık ortada. Çorlu Belediyesi olarak spor tesislerine ve spora son derece önem veriyoruz. Spora yaptığımız yatırımın gençliğimize ve geleceğimize olan bir yatırım olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Son olarak yapımını tamamladığımız Çorlu Belediyesi Şehir Stadyumu bunun en güzel örneği. Tesislerde en fazla önem verdiğimiz konulardan biri de sağlık konusu. Yeni stadyumda her türlü ilk müdahalenin yapılabileceği bir sağlık odası mevcut. Bu da sporcuya verdiğimiz önemi gösteriyor” diye konuştu.