Manisa Haberleri

SP ÇORLU İLÇE BAŞKANI MURAT VAKİTÇİ:

Haber 03.05.2013 19:44 Cuma
Saadet Partisi (SP) Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi: “Fethin 560. yıldönümünde, Sultan Fatih`in vakfiyesi olan Ayasofya yeniden cami olarak ibadete açılsın. Zincirler kırılsın, Ayasfoya açılsın” dedi.
Saadet Partisi Çorlu İlçe Başkanı Murat Vakitçi, Ayasofyanın cami olarak ibadete açılması konusunda basın açıklaması yaptı.
Vakitçi: “Sümela Manastırında Sayın Patriğe tüm heyetiyle ayine izin veren, Tarsus`da Alman dostlarına izin vererek ayin yapılmasına müsaade eden, Van`da 'Ermeni Ortadoks Kilisesini ibadete açan, farklı dini azınlıkların sigortası benim diyen Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan`a sesleniyorum. Fethin sembolü Fatih Sultan Mehmet Han`ın emaneti vakfiyesi olan Ayasofya`yı yeniden ibadete açıp Müslümanları da sevindirmek ister misiniz? Yoksa yine müze olmasına göz yumarak Fatih`in bedduasını alıp, küresel emperyalist güçleri mi sevindireceksiniz. Millet olarak, hatta İslam ümmeti olarak, sizden bu cesur adımı atmanızı, fethin 560.yıl dönümünde Ayasofya'yı yeniden camii olarak ibadete açmanızı bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimini refaranduma götürdüğünüz gibi, Ayasofya'nın açılmasını da referanduma götürebilirsiniz. 90`lı yıllarda bizimle beraber zincirler kırılsın Ayasofya açılsın diye yürüyen Sayın Başbakan`dan bu adımı atmasını bekliyoruz. Sevinme sırası Fatih’in emaneti Ayasofya`da” dedi.