Manisa Haberleri

URLALI ÖĞRENCİ, DTO’NUN YARIŞMASINDA 3. OLDU

Haber 04.05.2013 08:13 Cumartesi
Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi tarafından gençlere ve öğrencilere, deniz sevgisi ve deniz temizliğini aşılamak amacıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışması sonuçları açıklandı.
Her sene binlerce öğrencinin katıldığı bu yarışmada Urla Zeytinalan Gülter Osman Ponner Ortaokulu öğrencisi Zehra İrem Bilen, kompozisyon dalında İzmir 3.'lüğünü elde etti. Okul Müdürü Adnan Yüce, “Denizci Ülke, Denizci Millet‘ sloganını hayata geçirme isteğimiz, bu yaşlardaki eğitim ile başlayacağından, alınan sonuç bizler için çok önemlidir. Üç yanı denizlerle çevrili, diye başlayan beylik sözlerin artık eyleme dönüşmesi, öğrencilerimizin bu aşamada katılacağı, bu tip yarışmalarla gündeme taşınarak paydaşlara birer mesaj niteliği taşımalıdır” dedi.
Yüce, öğrenciyi motive eden ve yönlendiren Türkçe öğretmeni Asuman Baharöz’ü ve dereceye giren Zehra İrem Bilen'i bu başarılarından dolayı tebrik etti. Ödülünü Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Geza Dologh’tan alan Zehra İrem Bilen’in mutluluğu görülmeye değerdi.