Manisa Haberleri

KÜLTÜR MERKEZİNE İLK HARCI BAŞKAN ODABAŞI KOYDU

Haber 04.05.2013 10:47 Cumartesi
Gölbaşı Belediyesi’nin “Her mahalleye kültür merkezi” projesi kapsamında Selametli Kültür Merkezi’ne ilk harcı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı koydu.
Gölbaşı Belediyesi’nin “Her mahalleye kültür merkezi” projesinde Selametli Kültür Merkezi’ne de düzenlenen törenle ilk harç kondu. Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, temel atma töreninde yaptığı konuşmada “Paha biçilmez güzelliklere sahip Gölbaşımızı, örnek bir marka kent yapmak için gece gündüz demeden çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.
Çağdaş bir Gölbaşı için hizmet yarışında şimdi de Selametli’ye yakışır bir kültür merkezinin inşaatını başlattıklarını söyleyen Başkan Odabaşı, “Selametlili hemşehrilerimiz bu tesisle düğünlerinde, cenazelerinde ve tüm özel günlerinde güvenle kullanacakları, kendilerine yakışır bir kültür merkezine kavuşacak” diye konuştu.
İki katlı inşa edilecek Selametli Kültür Merkezi’nin 750 metrekarelik kullanım alanı bulunacağını bildiren Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, daha sonra şunları söyledi:
“Kültür merkezimizin içerisinde iki çok amaçlı salon, muhtarlık ofisi ve mutfağının yanı sıra taş avlusuyla tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte olan kültür merkezimiz, tüm hemşehrilerimizin özel anlarına tanıklık edecek. Temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz kültür merkezimizin hepimize hayırlı uğurlu olmasını yüce Allah’tan niyaz ederken, daha nice güzel hizmetlerimizin açılışlarında da birlikte olmak ümidiyle bu temeli atıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun.”
Beldelikten mahalleye dönüştükten sonra Selametli için de özverili çalışmalara imza attıklarına dikkat çeken Başkan Odabaşı, konuşmasının sonunda şunları söyledi:
”Asfalttan yeşillendirmeye, okul ve sağlık ocağının çevre düzenlemesine kadar birçok hizmeti imkanlarımız ölçüsünde gerçekleştirdik.”
Bu arada Konuşmanın ardından Başkan Odabaşı, Belediye Meclis üyeleri ve Selametlili vatandaşlar hep birlikte kültür merkezine ilk harcı koymak için butona birlikte bastılar. Temel atma törenin ardından katılan davetlilere yemek ikram edildi.