Manisa Haberleri

ASİMDER’DEN AGOS GAZETESİNE TEPKİ

Haber 04.05.2013 14:44 Cumartesi
Iğdır’da bir basın açıklaması yapan Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) üyeleri, İstanbul’da yayın yapan Agos gazetesini kınadı.
Zübeyde Hanım Bulvarı'nda bir basın açıklaması yapan ASİM-DER Başkanı Göksel Gülbey, kendini Türkiye'de yaşayan Ermenilerin sesi olarak lanse eden Agos gazetesinin, “Türkiye'deki Ermeni vakıfları, okullarını ve derneklerini hedef gösteriyor” iddiasıyla açtığı mahkemenin sonucu belli olmamışken kendisini manşetine taşıyıp Türkiye'deki milliyetçi Ermeni kesimince hedef alınmasına yol açtığını öne sürdü.
Gülbey, “Agos denen gazete 1915 Olaylarında kamuoyunu yanlış yönlendirip tarihi gerçekleri saptırarak Türk milletini ve Türkiye sevdalısı vatandaşlarımızı rencide etmektedir. Ermeni diasporasının karşısında cansiperane mücadele veren ASİM-DER yönetim kurulu ve üyelerini faşistlik ve ırkçılıkla suçlamıştır. Atalarına katil diyen bir zihniyetle mücadele eden ve tarihi gerçekleri kamuoyu ile paylaşıp insanlarımızı aydınlatan şerefli ASİM-DER üyelerine ve destek veren teşkilatların çalışmalarından rahatsız olan Ermeni diasporasının aslında ASM-DER'i sindirme hareketidir. Sözde Ermeni soykırımının 2015 yılı 100. yıl dönümüne iki yıl kala Ermeni diasporası Türkiye'de karşısında etkin çalışan bir teşkilat istememektedir. Bu nedenle de 365 gün 24 saat düsturu ile çalışmayı kendine görev bilen ASİM-DER'i Agos gibi gazeteler susturmak peşindeler” ifadelerini kullandı.
Yapılan basın açıklamasının ardından ASİM-DER üyeleri, ellerindeki Agos gazetelerini yakarak tepkilerini gösterdi.