Manisa Haberleri

UMUT ATEŞİ’NDEN YAŞLILARA MÜZİK ZİYAFETİ

Haber 04.05.2013 15:29 Cumartesi
"Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri" projesi Balıkesir’in Edremit ilçesinde büyük ilgi görüyor. Umut Ateşi Korosu, Kızılay Huzurevi’nde kalan yaşlılara unutamayacakları bir konser verdi.
İnsanlara yardım etmeyi insani görev olarak gören herkesin gönüllü olabileceğini ifade eden Kaymakam Osman Tunç, “ İlçemiz sakinleri bu projeye sahip çıktı. İnsanlarımız her geçen gün bu konuda daha da bilinçleniyor. Şu an gönül elçisi sayısı bin 85 kişiye ulaştı. 7 ailede koruyucu aile olmak için başvuruda bulundu. Önemli olan insanların mutluluğunu sağlayabilmek için her bireyin elinden geldiği kadarıyla insanlara yardımcı olabilmelerini sağlamaktır” dedi.
Edremit’te matematik öğretmeni Şükran Karasu’nun ihtiyaç sahibi bir ailenin kızını üniversiteye hazırlayacağı, gönül elçisi Hülya Durak isimli kişinin ise fiziksel engelli bir gence haftada 2 saat refleksoloji eğitimi vererek destek olduğu kaydedildi.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Emniyet Müdürlüğü, Kızılay Edremit Şubesi ve Edremit Sosyal Yaşamı Destekleme ve Yardımlaşma Derneği’nin katkıları ile oluşturulan müzisyen Necmi Manas yönetimindeki Umut Ateşi projesine katılan çocuklardan oluşan koro, Kızılay Huzurevi’nde müzik öğretmeni Esin Gülendağ yönetiminde yaşlılara konser verdi. Yaşlılar unutamayacakları bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadı.