Manisa Haberleri

ANADOLU AİLE DERNEĞİNDEN BAHAR ŞENLİKLERİ VE KERMESİ

Haber 04.05.2013 16:06 Cumartesi
Anadolu Aile Derneği, geleneksel Bahar Şenliği ve Kermesi başladı. Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkında düzenlenen kermes etkinliği 3 gün boyunca açık olacak.
Kütahya’da Maltepe Parkı olarak bilinen ve daha sonra Kütahyalı ünlü Ressam olan Ressam Ahmet Yakupoğlu’nun ismi verilen park Anadolu Aile Derneğinin geleneksel hale getirdiği Bahar Şenliği ve Kermesi etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Dernek tarafından hazırlanan minik semazenlerin gösterisi, halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve mehter takımının gösterileri ile başlayan kermes etkinliğine katılım ve ilgi oldukça fazlaydı. Katılımcılara etli pilavın dağıtıldığı kermes, dernek mensupları ve üyeleri tarafından hazırlanan yiyecek, içecek ve giyim ürünleri satışa sunulurken, çocuklarda gönüllerince eğleme fırsatı elde etti. Dernek mensuplarınca hazırlanan yumurta yarışı, çuval yarışı ve birçok oyunla eğlenen çocuklar hafta sonunun tadını çıkarmış oldu.
Dernek Yönetim Kurulu üyesi Osman Kocabaş etkinlikten elde edilen gelirlerin dernek faaliyetlerinde ve eğitimde kullanılacağını bildirirken etkinliğin 4-5-6 Mayıs tarihlerinde açık kalacağını söyledi.
Diğer yandan gerçekleştirilen etkinliklere Kütahyalılar yoğun ilgi gösterirken bazı vatandaşlar da kermesten satın aldıkları yiyeceklerle parka piknik yaptı.