Manisa Haberleri

TEMA ÇORLU GÖNÜLLÜLERİNDEN YENİ OLUŞUM

Haber 05.05.2013 12:13 Pazar
Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Çorlu Gönüllü Temsilciliği toplantısı yapıldı. Çorlu Emlak Konutları Arda Restoran’da yapılan toplantıda yeni oluşum içindeki TEMA Çorlu gönüllüleri bir araya geldi.
Toplantıda konuşma yapan Hüseyin Başaran; “TEMA Türkiye’deki Sivil Toplum Kuruluşları içindeki yerini almış ve yaptıkları kazandırdıkları hepimizin gözlemleri içindedir. Bizde Çorlu’lumuza yaptığı çalışmalara katkı sağlamak adına değerli başkanımızın yükünü bir nebze hafifletmek için buradayız. Bildiğiniz üzere İnsanoğlu Yeşili elleri ile yok eder, ama isterse elleri ile kazandırır. Herkesin malı olabilir, hanları hamamları olabilir ama bu miras değildir, esas miras; yaşadığın yere kazandırdığın yeşildir, bu güne kadar bu konuda faydaları olanları şükranla anıyorum” dedi.
TEMA Çorlu Gönüllü Temsilciği Başkanı Ahmet Cömert “TEMA Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı olarak amacımız TEMA’nın kurallarına uymak ve Çorlu’muzu ağaçlandırmak” dedi. Daha sonra toplantıya katılan gönüllü üyelere TEMA rozeti ve önlükleri dağıtılarak topluca fotoğraf çekildi. Tema Çorlu Gönüllüleri önümüzdeki dönem Çorlu’da yapılacak faaliyetleri değerlendirdi.