Manisa Haberleri

YAZICI’NIN DURAN KALBİ TEKRAR ÇALIŞTIRILDI ANCAK YENİDEN DURDU

Haber 05.05.2013 12:50 Pazar
Bursaspor Kulubü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın kalp pili takılı ve solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü bildirildi. Acıbadem Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nadir Şener, "Hastanemize geldiğinde bir saat süren canlandırma sonrası kalbi çalıştırıldı ancak tekrar durdu. Kalp pili ve solunum cihazı ile destekliyoruz. Elimizden geldiğince hasar gören organlardaki düzelmeyi sağlamaya çalışıyoruz" dedi.
Bursa Acıbadem Hastanesi Başhekimliği, Kültürpark içinde bulunan Özgen Çay Bahçesi’nde kalp krizi geçirerek, yoğun bakıma alınan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı’nın sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Nadir Şener, yaptığı açıklamada, "Bursaspor Başkanı sabah saat 04.50 sıralarında kalp durmasıyla hastanemize başvurdu. Kalp masajı ve bir saat süren canlandıra sonrası kalp atımlarını kazanmış durumdayız. Acil, kardiyoloji, anestezi ekibimiz müdahale etti. Geçici kalp piliyle desteklendi. Yoğun bakımdaki tedavisi sürmektedir. Ailesi, sevenlerinden dua beklemektedir. Gerekli açıklamaları gerekli gelişmeler oldukça yapacağız" dedi.
Başhekim Prof Dr Nadir Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Şu anda hayati tehlikesi açısından bir şey söylemek için erken. Elimizden geldiğince hasar gören organlardaki düzelmeyi sağlamaya çalışıyoruz. Daha önce de birkaç kez kalbiyle ilgili sorunlar yaşamıştı. Şu anda kalbi durmuş olmakla birlikte tekrar çalıştırıldı. Yaşamsal fonksiyonlarının düzelmesi için çaba harcıyoruz. İlk geldiğinde çalıştırıldı sonra durdu. Kalp pili ile destekleniyor. Solunum cihazına bağlı olarak devam ediyor. Belli aralıklarla birlikte açıklamaları yapacağız. Tablo biraz daha netleştikçe detaylandırmak mümkün olacak. Şu anda çok detay beklemeyin. Organlarda hasar olabilir ama bunu da şimdiden söylemek erken. Biraz zamana ihtiyacımız var. Yarın daha detaylı bir şeyler söyleme şansımız olabilir."