Manisa Haberleri

SEYHAN NEHRİ’NDE DRAGON ŞÖLENİ

Haber 05.05.2013 13:29 Pazar
Adana’da düzenlenen Dragon Festivali’nde ilk gün yapılan yarışlarda Dünya Dragon Federasyonu Kupası ile Türkiye Kano Federasyonu Kupası’nı SASA takımı aldı.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın startı ile başlayan ve 37 firmanın mücadele ettiği yarışlar büyük bir çekişme içinde geçti.
Seyhan Nehri’nde Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen festivalin ilk gününde Merkez Park’ta firmaların kurduğu standlardaki etkinlikler de renkli görüntülere sahne oldu.
Seyhan Nehri’nin bu tür yarışlara çok uygun olması, Merkez Park’ın da her türlü aktivite için mükemmel bir alan oluşturması ve en önemlisi Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür organizasyonlara verdiği destek dolayısıyla yarışların ilk günü kusursuz bir şekilde tamamlandı.
Yarışlar sonucunda birinci olan SASA takımına kupasını ve sporculara madalyalarını Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz verdi. Aynı zamanda Türkiye Kano Federasyonu Kupasını kazanan SASA takımı bir kupa da Türkiye Kano Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kayrın’ın elinden aldı.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, kupa töreninde yaptığı konuşmada “Hep birlikte spor yapıyor, hep birlikte eğleniyoruz. Tüm katılımcılara ve izleyecilere teşekkür ediyorum” dedi.
"AMACIMIZ MOTİVASYONU ARTTIRMAK"
Kilo, boy ve yaş farkının bir önemi olmaksızın her takımda en az dördü kadın olmak üzere 16 kürekçi, bir davulcu ve 5 yedek yarışmacısı vardı. Birbirinden farklı kurumun katıldığı festivale AOSB 20 kişilik ekibiyle katıldı.
Pırlanta Erciyes Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Beluk ise şirketlerinin genel müdürü Ferhat Beluk'un da yer aldığı ekibe büyük moral verdi. Yarışmalar sırasında oldukça heyecanlanan Muammer Beluk, eşi, gelini ve torunlarıyla katıldığı etkinlikte takımın motivasyon kaynağı oldu.
Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi yarışın birinci tur, beşinci serisinde 1.05.95’lik süreyle 2.’liği göğüslerken, ikinci tur beşinci serisinde ise 1.04.50’lik süreyle 1. oldu.
Festivali, Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Yönetim Kurulu Üyeleri Ramazan Sütcü, Mehmet Sütcü ve Salih Sütcü de izledi. Abdioğulları takım kaptanı aynı zamanda kurumun İnsan Kaynakları Uzmanı Özgen Dündar, amaçlarının çalışanlar arasında motivasyonu artırmak ve onlara takım ruhunu kazandırmak olduğunu vurguladı.
"DOSTLUK, KARDEŞLİK DAHA ÖNEMLİ"
2 tur şeklinde, 300 metrede 12 erkek, 4 bayan sporcu ve 1 davulcu eşliğinde yapılan yarışlara ilgi büyüktü. Yarışmaya Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana Araştırma ve Uygulama Merkezi de katıldı.
Erkan Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Hatipoğlu, Erkan Eğitim Kurumları Müdürü Yeliz Aytaç ve Erkan Eğitim Kurumları Müdür Yardımcısı Burcu İnci, yarışma gününe kadar 10 antrenman yapan Erkan Eğitim Kurumları kano takımını zorlu yarışta yalnız bırakmayarak destek verdi.
Adana Barosu Avukatı Dilem Kuzucu ve Akdeniz Okulları Genel Müdürü Aycan Aktürk de festivale katılarak, Güney Rotary Kulübü'ne destek verdiler.
Akdeniz Okulları Genel Müdürü Aycan Aktürk, Adana da yapılan bu tip organizasyonları desteklediklerini belirterek, ''Kazanmak önemli ancak, dostluk, kardeşlik ve dayanışma daha önemli. Bütün bunlar kurum içi ve kurumlar arası kaynaşmayı da güçlendiriyor'' dedi.