Manisa Haberleri

ALKOLLÜ BAYAN SÜRÜCÜ KIRMIZI IŞIKTA BEKLEYEN ARAÇLARA ÇARPTI: 4 YARALI

Haber 05.05.2013 16:18 Pazar
Bursa-Ankara karayolu üzeri Kaplan Petrol mevkiindeki ışıklarda meydana gelen zincirleme trafik kazasında 1’i çocuk 4 kişi yaralandı. Kaza sonrası 159 promil alkollü olduğu tespit edilen kadın sürücü, emniyet ekiplerine güçlük çıkardı.
Alınan bilgiye göre, Eskişehir istikametinden gelmekte olan 40 yaşındaki Abdurrahman Dilmaç yönetimindeki 16 KHK 80 plakalı otomobil, Bursa-Ankara Karayolu üzerinde Kaplan Petrol mevkiindeki trafik ışıklarının bulunduğu kavşakta kırmızı ışıkta bekledi. Aynı istikametten gelen Enes Şenoğlu yönetimindeki 07 CYH 72 plakalı otomobilde ışıklarda bekleyen Dilmaç’ın otomobilinin arkasına yanaştı. Bu sırada aynı yönden hızlı bir şekilde gelen G.H. yönetimindeki 16 BKZ 12 plakalı otomobil, kırmızı ışıkta bekleyen otomobillere çarptı.
Kazada otomobil sürücülerinden Enes Şenoğlu ve G.H. ile 16 KHK 80 plakalı otomobilde bulunan 29 yaşındaki Meryem Suna ve 10 yaşındaki Ceren Suna yaralandı.
Yaralılar olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansı ile İnegöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, sürücü G.H. olay yerinden kaçtı. Petrol ofisine giden alkollü sürücü, emniyet ekipleri tarafından gözaltına alındı. Hastanede alkol muayenesi yapılmak istenen sürücü, emniyet görevlilerine güçlük çıkardı. Olay yerine eşi geldikten sonra tedavisi ve alkol muayenesi yapılan sürücünün 159 promil alkollü olduğu tespit edildi.