Manisa Haberleri

Yıldız, yürüme engelli vatandaşı sevindirdi

Haber 05.05.2013 21:10 Pazar

İl Genel Meclisi Başkanlarından Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Dursun Ali Yıldız, iki seneden beri koltuk değnekleri ile hayata tutunmaya çalışan yürüme engelli Ramazan Kafkas’ı tekerlekli akülü sandalye ile sevindirdi.

\r\n

Yaptığı hizmetler ile adından sıkça söz ettiren Manisa İl Genel Meclisi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yürüme engelli vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

\r\n

Manisa merkez Kaynak Mahallesinde ikamet eden evli ve iki çocuk babası Ramazan Kafkas (53) isimli vatandaş, çocukluğunda geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yürümekte zorluk çekiyor ve iki seneden beri de koltuk değnekleri ile hayata tutunmaya çalışıyordu.

\r\n

Manisa İl Genel Meclisinin, kendisi gibi yürüme engelli vatandaşlara tekerlekli akülü sandalye verdiğini duyan Kafkas, İl Genel Meclisi Başkanlarından Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Dursun Ali Yıldız’dan tekerlekli akülü sandalye istedi. Kafkas’ın talebine duyarsız kalmayan Yıldız, İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Salim Eroğlu ile birlikte Kafkas’ın ikamet ettiği Kaynak Mahallesine giderek tekerlekli akülü sandalyeyi Kafkas’a teslim etti.

\r\n

Tekerlekli akülü sandalyenin kendisine teslim edilmesi sırasında mutluluğu gözlerinden okunan Ramazan Kafkas, “Yürümekte zorluk çekiyordum. Bundan böyle rahat bir şekilde her yere gidebileceğim için çok mutluyum. İsteğimi geri çevirmeyen ve bana bu mutluluğu yaşatan Dursun Ali beye, İl Genel meclisine ve İl Özel İdaresine çok teşekkür ediyorum. Allah devletimize milletimize zeval vermesin.”dedi.

\r\n

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı içerisinde hareket ettiklerini ifade eden Yıldız ise, “İnsanımızın mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur. Ramazan Kafkas kardeşimizin yaşadığı bu mutluluğu aynen bizlerde yaşamaktayız. Her sağlıklı insan birer engelli adayıdır. Zira yarın ne olacağımızı ne ile karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Engelli vatandaşlarımıza her zaman ve her yerde sahip çıkmamız gerekiyor. Bizlerde bu düşünceden hareketle kardeşimizin sesine kulak verdik ve isteğini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. ”diye konuştu.