Manisa Haberleri

ÜÇ FİDAN, ŞAFAKTA BUCA’DAKİ ÜÇ FİDAN ANITI’NDA ANILDI

Haber 06.05.2013 10:00 Pazartesi
İzmir’de ilk kez Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı tarafından hayata geçirilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın adlarını yaşatmak adına yapılan 3 Fidan Anıtı önünde, sabah saat 05.00’te ölümlerinin 41. yıldönümü anısına tören düzenlendi.
Buca Evka- 1 Mahallesi’nde geçen yıl açılan 3 Fidan Anıtı ve Parkı bu yıl da sabah şafağında bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı eşi Oya Tatı ile törene katılırken, CHP İlçe Başkanı Bektaş Gül, 68’liler Platformu Başkanı Okan Yüksel, 68’liler Platformu kurucularından Sancar Maruflu, DİSK Genel İş İzmir 5. No’lu Şube Başkanı Naci Çetin, Buca Kent Konseyi Başkanı Rezzan Gedik, Sivil Toplum Kuruluşları ve yurttaşlar katıldı.
68'LİLERDEN BAŞKAN TATI'YA TEŞEKKÜR
Bu yıl ikincisi gerçekleşen anma töreninde, 68’liler Platformu kurucularından Sancar Maruflu, törenin başlangıç konuşmasında Türkiye’de bir ilk olan 3 Fidan Anıtı'nı Buca’da hayat geçirdiği için ve asıldıkları sabah anma törenini başlattığı için Buca Başkan Ercan Tatı’ya teşekkürlerini sundu. Maruflu, “Buca bunu başardı. Başkanımız Ercan Tatı İzmir’e bu anıtı kazandırdı. Kendisine ve Buca Meclis Üyelerine teşekkür ediyorum. Burada 2. kez Deniz Gezmiş’i Yusuf Aslan’ı ve Hüseyin İnan'ı saygı ile anıyoruz ” dedi.