Manisa Haberleri

BAŞKAN KOCAOĞLU’NA ULUSLAR ARASI GÖREV

Haber 06.05.2013 10:21 Pazartesi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın Tahran’da düzenlediği kongrede teşkilatın ‘eş başkanlığı’na seçildi.
Kısa adı UCLG-MEWA olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı’nın düzenlediği kongre, İran’ın başkenti Tahran’da gerçekleştirildi. Toplantıya belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri ve yerel yönetim yetkililerinden oluşan 120 yönetici katıldı.
Teşkilatın 2013-2016 dönemi yönetim organlarının da belirlendiği kongrede İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ‘eş başkanlık’ görevine seçildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni Meclis Başkan Vekili Adnan Oğuz Akyarlı’nın temsil ettiği kongrede Bağdat Belediye Başkanı Abdul Hussein Al Murshidi ve Gazze Belediyeler Birliği Başkanı Rafiq Mikki de teşkilatın diğer eş başkanları olarak belirlendi. Başkanlık görevine ise Tahran Belediye Başkanı Dr. Mohammad Bager Qalibaf seçildi.