Manisa Haberleri

YAKACIK’TA TAPU SEVİNCİ

Haber 06.05.2013 11:42 Pazartesi
2000 yılında yapımı tamamlanmasına rağmen 13 yıldır iskân bekleyen vatandaşların yardımına Yenimahalle Belediyesi koştu. Bürokratik engeller yüzünden tapu bekleyen Yakacık Aksa Yapı Kooperatifi sakinleri, iskânlarının verilmesinin ardından tapularına kavuştu. Yıllardır çözüm bekleyen 84 vatandaş, tapularını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın elinden aldı.
Yakacık Osman Kurt Camii'nde düzenlenen törene Başkan Yaşar’ın yanı sıra Aksa Yapı Kooperatif Başkanı Yusuf Aydın, Kurucu Başkanı Osman Kurt ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende vatandaşların yakın ilgisiyle karşılaşan Fethi Yaşar, göreve geldikleri günden bu yana düğüm atma değil düğümleri çözme anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
Seçimlerden önce verdiği sözleri bir bir yerine getirmenin huzurunu yaşadıklarını ifade eden Yaşar, şöyle konuştu: “Dört sene önce ne söz verdiysem o sözlerimi bir bir yerine getirmenin huzurunu yaşıyorum. İskân sorununu çözeceğim dedim çözdük. Tapu sorunlarını çözeceğim dedim çözdük. 50 bin iskan verdik, vermeye de devam edeceğiz.”
Bürokratlarına vatandaşın işlerini halletmeleri için yasaları sonuna kadar kullanmaları konusunda talimat verdiğini anlatan Yaşar,”Kamu kurumlarında vatandaşa en kolay söylenen şey olmaz efendim uygun değil cümlesidir. Benim dönemimde vatandaşın işini yapabilmek için yasaları sonuna kadar kullanacağız” diye konuştu.
Aksa Yapı Kooperatifi Başkanı Yusuf Aydın, yıllardan beri devam eden sıkıntılarını çözen Fethi Yaşar ve bürokratlarına teşekkür ederek “Bizlerin her sorunlarıyla ilgilenen ve her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Fethi Yaşar’a teşekkür ediyoruz” dedi.