Manisa Haberleri

SİVAS’TA UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Haber 06.05.2013 17:40 Pazartesi
Sivas’ta, Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerinin, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında uçurtma şenliği düzenlendi.
Cumhuriyet Üniversitesi Amfitiyatro Merkezi'nde düzenlenen şenliğe, öğrenciler ve aileleri katıldı. Rengârenk uçurtmaların gökyüzünü renklendirdiği şölende çocukların heyecanına aileleri ortak olarak uçurtma uçurdu. Bazı öğrenciler, uçurtma uçurmada sıkıntı yaşayınca yardımlarına aileleri yetişti.
Uçurtma şenliği hakkında konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Hatice Güngör Seyhan, “Bu dönem boyunca okul öncesi öğretmenliği öğrencileriyle topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında bir dönem boyunca çeşitli projeler yaptık. Amacımız okul öncesi öğrencileri olduğu için 0-6 yaş arası çocuklarıyla projeler yapmaktı. Bu uçurtma şenliği düzenleyen öğrenci grubumuz bir dönem boyunca atık malzemelerle materyaller yaptı. Kendi okullarında sergiledi. Öğrencilerle velileri buraya davet ederek sonuçlandırmayı uçurtma şenliğiyle yapmak istedik” dedi.
Öğrenciler ve aileler bu şenliği düzenleyenlere teşekkür ederek, şenlikten büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirdi.