Manisa Haberleri

ARSLAN TRAFİK HAFTASI’NI KUTLADI

Haber 06.05.2013 18:08 Pazartesi
AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, 1-7 Mayıs Trafik Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.
Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle açıklamada bulunan Arslan, il genelinde trafik seyrinin sağlanması için Bartın İl Emniyet Müdürlüğü’nün ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini dile getirdi.
AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan,"Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası, ülkemizde trafik bilincinin sağlanması ve trafik kültürünün oluşturulmasını amaçlamaktadır. Özellikle küçük yaştaki çocuklarımıza trafik eğitimi verilmek suretiyle kurallara uyma alışkanlığını kazandırmak, gelecekte trafik kurallarını özümsemiş bilinçli bireylerden oluşan çağdaş bir trafik ortamı oluşturmak için yapılan çalışmalarla ilgili olarak ilimize de bu anlamda katkı sağlayan Trafik ekiplerimize ayrıca kurum ve kişilere teşekkür ederim'' dedi.
Trafik kurallarına uymanın vatandaşlık görevi olduğu kadar,“Birbirimize olan saygımızın en önemli göstergesidir” diyen İl Başkanı Arslan, ''Bu yüzden, bu konuda birey olarak hepimize büyük görevler düşüyor. Çocuklarımızdan başlamak üzere, hepimizin çevremize örnek olması gerekiyor. Bu duygu ve düşüncelerle başta trafik görevlilerimiz olmak üzere tüm Bartın’lıların Trafik Haftası'nı kutluyor, bütün vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum" dedi.