Manisa Haberleri

İYTE’YE AKTS ÖDÜLÜ VERİLDİ

Haber 07.05.2013 08:32 Salı
Aralarında İzmir Yüksek teknoloji Enstitüsü'nün ( İYTE) de bulunduğu, 2010 ve 2012 AKTS etiketi almaya hak kazanan 13 üniversiteye, ödülleri törenle verildi. İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden’e ödülü, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya verdi. Törende ayrıca 2012 yılı DE etiketi alan 19 üniversiteye de ödül verildi.
T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca Erasmus Programı Hareketlilik Faaliyeti Proje Yönetim Toplantısı çerçevesinde, Diploma Etiketi (DE) ve Avrupa Kredi Transfer Sistemi (AKTS) etiketi almaya hak kazanan yükseköğretim kurumlarına ödül verildi.
Ege Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı tören 6 Mayıs 2013 tarihinde Atatürk Kültür Merkezi Adnan Saygun Salonu’nda gerçekleştirildi. DE ve AKTS etiketi almaya hak kazanan 32 üniversitenin rektörlerinin katıldığı törende YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı M. Haluk Ilıcak, AB Delegasyonu İkinci Sekreteri Virve Vimpari, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkan Vekili Bülent Özcan birer konuşma yaptı.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın, dünya çapında Türkiye’nin yükseköğretimine artan bir ilgi olduğunu vurguladığı konuşmasının ardından AKTS ve DE etiketi almaya hak kazanan üniversitelerin rektörlerine ödülleri verildi.
2012 AKTS Etiketi almaya hak kazanan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden’e ödülü YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya verdi.