Manisa Haberleri

FORUM TRABZON’DA VAKIFLAR HAFTASI’NA ÖZEL ETKİNLİKLER

Haber 07.05.2013 10:34 Salı
Forum Trabzon, Vakıflar Haftası’nı çok özel iki etkinlikle kutluyor. Trabzon, Rize, Gümüşhane ve Artvin’de restore edilen yapıların eski ve yeni hallerinden oluşan fotoğraf sergisine kapılarını açan Forum Trabzon, aynı zamanda bir rekor denemesine de sahne olacak.
Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Forum Trabzon, Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün 2005-2012 yılları arasında Trabzon, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Artvin illerinde yaptığı Vakıf Kültür Varlığı restorasyonlarının eski ve yeni hallerinden oluşan fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Serginin açılışı, 7 Mayıs Salı günü saat 17.00’de Fener Sokak’ta gerçekleştirilecek ve binaların hikâyelerinin de yer aldığı bu özel sergi, Karadenizlilerin belki de her gün yakınlarından geçtikleri yapılara farklı bir gözle bakmalarına ilham olacak.
Forum Trabzon, sergi açılışının ardından, saat 17.30’da bir rekor denemesine de tanıklık edecek. Açık Fener Meydanı’nda gerçekleşecek rekor denemesiyle, ebru sanatçısı Ali Şentürk, Kanuni Anadolu Lisesi’nin 100 öğrencisi ve öğretmenleriyle birlikte, ‘aynı anda ayrı teknelerde en çok kişiyle ebru yapma’ rekoru kırmaya çalışacak. Ali Şentürk ayrıca Forum Trabzon’da ebru ve kat’ı sanatında yapılmış eserlerden oluşan bir sergi de açacak.