Manisa Haberleri

SÜRÜCÜLER CEZA YERİNE BU KEZ ÇİKOLATA YEDİ

Haber 07.05.2013 10:36 Salı
Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri gerçekleştirdikleri uygulamada, sürücülere bu kez ceza kesmedi. Sürücülerden evrak da istemeyen polisler, Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle hazırlanan bilgilendirici broşürlerin yanı sıra çikolata, bisküvi ve meyve suyu ikramında bulundu.
Çorlu’nun İstanbul yönüne göre giriş kısmında uygulama noktası oluşturan Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, şehir merkezine giriş yapan araçları tek tek durdurdu. Evrak vermeye hazırlanan sürücülere bilgilendirici bir konuşma gerçekleştiren polis ekipleri, sürücülerden evrak almak yerine bu kez onlara broşür verdi. Trafik kazalarına dikkati çekerek sürücüleri uyaran trafik polisleri, sürücülere bisküvi, çikolata ve meyve suyu ikramında da bulundu. Araçlarında çocuk bulunan kişilere de, çocuklar için özel olarak hazırlanan boyama kitaplarından veren polis ekipleri, tatlı uygulamaya bir saati aşkın süreyle devam etti.
Kontrol noktasında polisin cezası yerine ikramı ile karşılaşan sürücüler ise, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sürücülerden kimileri uygulamaya çok şaşırdıklarını dile getirirken, kimi sürücüler de böyle bir uygulamaya ilk kez denk geldiklerini belirtti.
Uygulama noktasına gelen bir motosiklet sürücüsünü de durduran ekipler, yaz dönemiyle birlikte motosiklet kazalarında artış yaşandığına dikkati çekerek, hem sürücüye hem de yolcuya kask taktıkları için teşekkür etti. Sürücüyü yolda dikkatli seyretmesi konusunda uyaran polis, motosiklet sürücüsüne de diğer sürücülere olduğu gibi ikramda bulundu.