Manisa Haberleri

’HASTA ETME ADAMI’ KIRIKKALE’DE SAHNELENDİ

Haber 07.05.2013 10:55 Salı
KIRIKKALE (İHA) – Süheyl ve Behzat Uygur kardeşlerin yeni oyunu “Hasta Etme Adamı" Kırıkkale’de izleyiciyle buluştu.
Kırıkkale Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında kente gelen Uygur kardeşler, oyun öncesi Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz’ı makamında ziyaret ettiler. Daha sonra kent merkezinde çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Uygur kardeşler Kültür Merkezinde "Hasta etme adamı" adlı 2 bölümlük tiyatro oyunuyla sahneye çıktılar.
Doktora şiddet, aile hekimliği, diyetisyen, tıp balosu, 112 ambulans, doğumhane gibi başlıklar üzerinden sağlık sektörünü hicvederek her yönüyle çeşitli durumları anlatmaya çalışan oyun tiyatroseverlerin büyük ilgisini gördü. Kültür merkezi salonundaki koltuklara sığmayan bazı izleyiciler ise oyunu yer ve sahneden izlemek zorunda kaldılar.
Oyunu Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Okur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rıfat Ünlü ile çok sayıda vatandaş izledi.
Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, usta tiyatrocu Nejat Uygur'un oğulları Süheyl ve Behzat Uygur'u Kırıkkale’de misafir etmekten ve izleyicileriyle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.