Manisa Haberleri

OLTU VE ŞENKAYALI ARICILARA KAFKAS ARISI TANITILDI

Haber 07.05.2013 11:00 Salı
Oltu ve Şenkaya Bal Üreticileri Birliği üyesi arıcılar, Ardahan’daki Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğü ve Posof’taki Ana Arı Üretim Merkezi’ni ziyaret etti.
Dünyada ekonomik değere sahip çok önemli 4 ana ırktan birisi olan Kafkas Arısı hakkında arıcılara bilgiler veren Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürü Veteriner Hekim Sadık Doğan, arıcılara kullandıkları malzemeleri hangi kriterlere göre seçmeleri konusunda da uyarılarda bulundu.
Bal analiz laboratuarlarını da inceleyen Oltu ve Şenkayalı arıcıların soru ve sorunları hakkında da bilgilendirme yapan Doğan, her türlü teknik ve bilgi desteğinde bulunabileceklerini belirtti.
Oltu Bal Üreticileri Birliği Başkanı M.Celal Uğurel, Şenkaya Bal Üreticileri Birliği Başkanı Timuçin Bozkurt ve Oltu Bal Üreticileri Birliği Tarım Danışmanı Şerafettin Akçay’ında iştirak ettiği Ardahan’daki Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğü ve Posof’taki Ana Arı Üretim Merkezi ziyaretine arıcılar yoğun ilgi gösterdi.
Oltu ve Şenkaya’daki birlik üyesi arıcılar, teknik arıcılık konusunda bilgi ve görgülerini artırmak amacıyla gerçekleştirilen bu ziyaretten bir hayli memnun kaldıklarını ifade ettiler.