Manisa Haberleri

GÖĞRENCİLERE ’İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ’ KONFERANSI

Haber 07.05.2013 12:10 Salı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu öğrencilerine, İş Sağlığı ve Güvenliği konulu konferans verildi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Türker ve uzmanlarından oluşan heyet, Gediz Meslek Yüksekokulu'nu ziyaret ederek, Okulun İş Sağlığı ve Güvenliği Programında eğitim gören öğrencileri bilgilendirdi.
Gediz Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yapan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Türker, İş Sağlığı ve Güvenliği yasası ile iş sağlığı kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının önemi konularına değindi.
Konuşmanın ardından kürsüye gelen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde görevli Coşkun Demirci, yeni yürürlüğe giren 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bu kanuna bağlı diğer mevzuat düzenlemeleri ve iş sağlığı kültürünün oluşturulması konularında konferans verdi.
Konuşmacı Coşkun Demirci, konferansın son bölümünde öğrencilerin sorularını da cevaplandırarak, temel bilgilerinin geliştirilmesine katkı sağladı.
Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet Türker ve uzmanlarından oluşan heyete, ziyaretleri ve verdikleri konferans nedeniyle memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti.
Konferans sonunda heyete, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu tarafından okul yerleşkesi ve atölyelerin tanıtımı yapıldı.
Öğretim görevlilerinin de katıldığı konferans, Gediz Meslek Yüksekokulu İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri tarafından büyük ilgiyle izlendi.