Manisa Haberleri

PRF. DR. BÜKE’DEN, ESKİ ÖĞRENCİSİ BAŞHEKİME ZİYARET

Haber 07.05.2013 13:29 Salı
Uzun yıllar Ege Üniversitesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığı yapan ve yüzlerce öğrenci yetiştiren Profesör Doktor Münir Büke, memleketi Salihli ilçesinde aynı zamanda eski öğrencisi olan Başhekim Gökhan Gürsoy’u ziyaret etti.
Büke’yi, Salihli Devlet Hastanesi’nde Başhekim Uzman Dr. Gökhan Gürsoy ve Hastane Müdürü Adem Arslan karşıladı. Ege Üniversitesi mezunu Başhekim Gürsoy eski hocasını, Prof Dr. Münir Büke ise eski öğrencisini görmenin mutluluğunu yaşadı.
Prof. Dr. Münir Büke, “Salihli doğumlu olmama rağmen bugüne kadar Hastanesi’ni ziyaret etmek nasip olmadı. Merhum eski başhekim Erol Türkoğlu sınıf arkadaşımdı. Hep davet etse de gelemedim. Bana hep Salihli Devlet Hastanesi’ni anlattılar ama ben bu kadar modern ve donanımlı bir hastaneyi hayal bile edemezdim. Dünden bugüne Salihli Devlet Hastanesi’ne hizmet eden, emeği geçenlere teşekkür borçluyum. Ama öğrencim geldiğinden buyana hastanede yapılan değişikliklerde mükemmel. Öğrenciyken de takdir ettiğim bir öğrencim olan Gökhan Gürsoy’un, bundan sonra da çok başarılı işlere imza atacağına güvenim tam” dedi.