Manisa Haberleri

MUSTAFA DENİZLİ HEDEF GÖSTERDİ

Haber 07.05.2013 14:05 Salı
PTT 1. Lig'den Spor Toto Süper Lig'e yükselmeyi garantileyen Çaykur Rizespor'da teknik direktör Mustafa Denizli, hedefsiz hiçbir şeyin olamayacağını belirterek, "Ne olursanız olun mutlaka bir hedefiniz olması lazım. Türkiye'de hedefler bellidir. Kümede kalmak, kümede kalmaya oynamak bir hedef değildir" dedi.
Denizli, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde idman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve geldiği günden bugüne her şeyin planladığı gibi gittiğini belirtti. İyi bir ekip çalışması ile şehrin kaybolan heyecanını geri getirdiklerini ifade eden Denizli, "Bu sezon için hedeflerimizin hapsini gerçekleştirerek Çaykur Rizespor'u Süper Lig'e taşıdık. Son hafta bunu 1461 Trabzonspor maçı ile kutlayacağız. Bütün futbolcular, şehir bu mutluluğa 1461 Trabzonspor maçı ile son noktayı koyacak" diye konuştu.
Gelecek yıl şehrin daha büyük başarılar yaşaması için çalışmalara başlayacaklarını kaydeden Denizli, şöyle devam etti:
"Rize'nin Türkiye'de önemli ses getiren bir ekip olması için neler yapılacağını yönetim kurulu ile değerlendireceğiz. Nasıl bir yol izleyeceğimizi kararlaştıracağız. İddia her zaman insanların çalışma şevkini üst düzeyde tutar. Böyle bir ortamın nasıl oluşturulacağını konuşacağız. İddialı ekipler 'nasıl kurulur' bunları çok iyi biliyoruz. Defalarca yaşadığımız olaylar. Kendi yol haritamızı kendimiz çizeceğiz."
Takımların yol haritalarının çok önemli olduğunu vurgulayan Denizli, "Ne olursanız olun mutlaka bir hedefiniz olması lazım. Türkiye'de hedefler bellidir. Kümede kalmak, kümede kalmaya oynamak bir hedef değildir. Bu hedeflerin ortaya çıkabilmesi için güçlü tablonun olması lazım. Bunun için sportif kadro ve sportif bütçenin ortaya konması lazım. Teoride konuşulması çok önemli değil, pratiğe dökülmesi çok önemli. Pratiğe geçirdiğimiz zaman hedeflerimizin gerçekleşme oranı ortaya çıkar. Hedefimizi lig bittikten sonra belirleyeceğiz" şeklinde konuştu.
"ŞAMPİYONLUĞU İLK ALKIŞLAYAN İZ BIRAKACAK"
Bir gazetecinin Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın Galatasaray'ın şampiyonluğunu alkışlamak için henüz zeminin oluşmadığı yönünde açıklamasının hatırlatması ve "Fenerbahçe'nin teknik direktörü siz olsaydınız Galatasaray'ı alkışlar mıydınız?" şeklindeki sorusu üzerine Denizli, "Her şey için her türlü zemin her zaman hazırdır. Yeter ki; onu değerlendirelim. Bu bence tarihi bir fırsattı, değerlendirmedik. Kimse merak etmesin; bir gün Fenerbahçe Galatasaray'ı, Galatasaray Fenerbahçe'yi alkışlayacaktır. O günü kim öne çekerse orada iz bırakacak" cevabını verdi.