Manisa Haberleri

HIRSIZLAR TELEVİZYONLA OTOBÜS BEKLEYİNCE YAKALANDI

Haber 07.05.2013 14:09 Salı
Konya polisi, ev soyan hırsızları ellerinde televizyonla otobüs beklerken yakaladı. Hırsızların 3 ev ile bir otomobilden hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Merkez Meram İlçesinde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili çalışma yaptı. Yapılan çalışmada polis ekipleri hırsızlardan Hasan C’yi (23), kucağındaki televizyonla Ayanbey Mahallesinde otobüs beklerken yakaladı. Hasan C. polise, “ Televizyonu biri bıraktı, iki dakikaya geliyorum diyerek ayrıldı” dedi. Hırsızlıktan kaydı bulunan Hasan C., televizyonun sahibinin o anda bulunmaması üzerine ifadesi alındıktan sonra savcılık tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Polis ekipleri tarafından takip edilen şüpheli Hasan C., arkadaşı Hakan D. birkaç eve girdikten sonra çaldıkları malzemelerle yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin otobüs beklerken yakalandığında el konulan televizyonu da çaldığı ev tespit edildi.
Hasan C. ve arkadaşı Hakan D’nin 3 ev ile bir otomobilden televizyon, fotoğraf makinesi, saat ve benzer eşyaları çaldığı ortaya çıktı. Şüpheliler suçlarını kabul ederken, Hakan D’nin hırsızlık yaptıktan sonra kaçarken ayakkabısını olay yerinde bıraktığı öğrenildi.2 şüpheli 4 ayrı hırsızlık olayından dolayı adliyeye sevk edildi.