Manisa Haberleri

AĞRI’DA TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Haber 07.05.2013 15:53 Salı
Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı Vali Mehmet Tekinarslan tarafından yapıldı.
Ağrı Nurettin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde düzenlenen bilimi fuarına Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Vali Yardımcısı Mehmet Gökhan Zengin, İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Beraberindekilerle ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’nı gezen Vali Tekinarslan, mucitlerden yaptıkları eserler hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle uzun süre sohbet eden Vali Tekinarslan, fuarda sergilenen eserlerden çok etkilendiğini belirterek, bunların geliştirilebileceğini ve bazı eserlerin üretilebileceğini kaydetti.
Daha önce İshakpaşa Sarayı, Nuh’un Gemisi gibi eserlerin maketlerinin Dolgun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından yapıldığını hatırlatan Vali Tekinarslan, yakında bu konuda seri üretime geçileceğinin de müjdesini verdi.
Fuar hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak ise, 26 danışman öğretmenin rehberliğinde 32 projenin uygulandığını belirtti.
Fuar sonrasında katılımcılara Ağrı’nın yöresel yemeği olan ‘Halise’ ikram edilirken, öğrencilere dondurma dağıtıldı.