Manisa Haberleri

BALIKESİR TİCARET ODASINDA TARİHİ SEÇİM

Haber 07.05.2013 16:42 Salı
Balıkesir Ticaret Odası'nda (BTO) seçim heyecanı yaşanıyor. İki başkan adayının yarışacağı seçimler yarın yapılacak.
Balıkesir Değişim Platformu, Ticaret Odası’nın 8 Mayıs’taki seçimleri öncesinde bir araya geldi. Balıkesir ekonomik hayatına yön veren çok sayıdaki iş adamının yer aldığı toplantıya geçen hafta Sanayi Odası seçimlerini kazanan Balıkesir Değişim Platformu’nun adayı İsmail Uğur da katıldı. Ekibiyle birlikte durum değerlendirmesi yapan Ticaret Odası Başkan Adayı Fahri Ermişler, Balıkesir kamuoyuna ve iş dünyasına şu mesajı verdi:
"Balıkesir'in yeniye, yenilenmeye ihtiyacı var. Üretmeye ve verimli olmaya ihtiyacı var. Balıkesir'in dinamiklerini harekete geçirmeye ihtiyacı var. Her şeyden önemlisi, birbirimize ihtiyacımız var. Bazı çevrelerin değiştirmeyecekleri bir değişimin önüne set oluşturma gayretleri, aslında Balıkesir'in gelişimini engelleme anlamına gelmektedir. Değişimin önünde durmaya kimsenin gücünün yetmeyeceği gerçeği görülüp kabullenilmeli. Bunun için diyoruz ki, yeni bir maceraya girilmemeli. Eski alışkanlıklar terk edilmelidir. Kısır tartışmalara kapılmadan gelişen ve değişen Türkiye'nin yeni parlayan yıldızı olmaya aday Balıkesir'den dünyaya yelken açmanın zamanı gelmiştir. Bugün 6 bin üyesi bulunan Ticaret Odasının kentin dinamiklerinin harekete geçirilmesi noktasında aktif rol üstlenmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Kalkınmaya, gelişmeye, değişmeye, dönüşmeye emek veren, ihracat yapan, istihdam sağlayan camiayı temsil eden Ticaret Odası lokomotif görevi üstlenmelidir. Balıkesir Değişim Platformu olarak genç, enerjik ve toplumun her kesimini kucaklayan kadromuzla bu amaç, bu hedef doğrultusunda inançla kararlı biçimde yola çıkarak yönetime talip olduk. Ticaret Odası'nın daha aktif hale gelmesi, üyesine sahip çıkan, ufkunu açan ve yeni pazarlar yaratarak ekonomik hareketliliğe katkı sağlayan bir kuruluş haline dönüştürmek tek gayemizdir. Dinamiklerin harekete geçmesi, Türkiye'nin 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefinde pozisyonunu ilk 10 ilden biri olarak belirleyen Balıkesir'in söz sahibi olması için çıktığımız yolda, değişimden yana olan iş dünyasını değişimin bir parçası olmaya çağırıyoruz. 'Bana dokunmayın' anlayışıyla bugüne kadar gelen, sanayicisini korumayan, kendini düşünürken Balıkesir adına adım atmayanların artık yoldan çekilmesinin zamanı geldiğine inanmaktayız. Balıkesir Değişim Platformu'nun yola çıkış amacı, hayal ettiğimiz Balıkesir'in geleceğine katkı sunmaktır. Bu kesinlikle siyasi hareket değildir; siyaset üstü, Balıkesir'in ve Balıkesir iş dünyasının daha çok katma değer yaratmasına imkan tanıyacak, onların önünü açacak girişimlerde bulunmayı amaçlayan bir harekettir. Balıkesir'de dinamiklerin artık harekete geçme zamanı geldi. Balıkesir iş dünyasını, tıpkı Balıkesir Sanayi Odası seçimlerinde olduğu gibi, bu amaç ve hedefler doğrultusunda hareket etmeye, bunun için 8 Mayıs'taki seçimlere katılarak oyunu kullanmaya çağırıyoruz. Şimdi Balıkesir için değişim ve gelişim vakti."
TRAFİĞE SIKI ÖNLEM
BTO'da yarın yapılacak olan iki adaylı seçimlerde meslek gruplarını kazanan adaylar mecliste ve başkanlıkta söz sahibi olacak. Sabah 09.00 ila akşam 17.00 saatleri arasında Hisariçi Mahallesi Basın Sokaktaki BTO hizmet binasında yapılacak seçimler için Emniyet Müdürlüğü araç yoğunluğuyla ilgili olarak bir dizi önlemler alınacağını açıkladı. Balıkesir Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada;
"Balıkesir Ticaret Odası binasında Ticaret Odası yönetimi seçimi yapılacaktır. Bu bağlamda; seçimin güven içerisinde yapılabilmesi için asayiş ve trafik yönünden gerekli tedbirler alınmıştır. Trafik yönünden alınacak tedbirler çerçevesinde; İş Bankası Merkez Şubesi önünden başlayan Örücüler Caddesinin tamamı, Ticaret Odasının bulunduğu Basın Sokağın tamamı, Turan Caddesinin Alankuyu Sokak ile kesiştiği nokta olan Sarıkız Heykelinden Zağnos Paşa Cami istikametinin tamamı, Karesi Sokağın tamamı 08 Mayıs 2013 günü 07.30 - 20.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacaktır" denildi.