Manisa Haberleri

İzmir MÜSİAD Nostalji İftar Yemeğinde Buluştu

Haber 01.07.2015 06:21 Çarşamba
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesinin kuruluşundan bu yana gelen tüm üyeleri 6’ıncısı düzenlenen geleneksel Nostalji Toplantısı ile iftar yemeğinde buluştu.
Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD ) tarafından İzmir Park – Ülkü Yarış Pisti Sosyal Tesislerinde yapılan iftar programına MÜSİAD 3’üncü Dönem Genel Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat’ta katıldı. İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan MÜSİAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Ülkü, MÜSİAD’ın bir okul olduğunu ve bu okul ile ülkenin geleceğini yönlendiren gençler yetiştireceklerini vurguladı. Bu sene ayrı bir güzellik oldu, Nostalji yemeğimiz aynı zamanda iftarla buluştu hem nostalji hem de iftar yemeğimizi bu sene birlikte yapmak bizim için ayrı bir mutluluk oldu diyen Ülkü, “Bundan önceki toplantılarda, yaklaşık 10 seneye yakın MÜSİAD’lıyım bundan önceki ilk 20 seneki toplantılara da katıldığım oluyordu ama seneler önce duyuyordum eski başkanlarımızdan genel başkanlarımızdan MÜSİAD bir okuldur, bunu gerçekten o zaman anlamıyordum. Şuanda özellikle sizlerden ve MÜSİAD İzmir’den verilen bu başkanlık görevinden sonra gerçekten MÜSİAD’ın bir okul olduğunu şahsım bizzat yaşayarak ne kadar doğru söylediklerini öğrenmiş oldum.
Okul dedik ben bunu söylemeden de geçemiyorum. MÜSİAD, iş adamları için bir okul, bizde İzmir MÜSİAD olarak biliyorsunuz 69 kişinin ortak olduğu bir kolej açılması için bir girişimde bulunduk. Şuanda nasip olursa 2015-2016 yılında İzmir’de MÜSİAD’ın ortaklığından oluşan Derece Kolejinin açılışı yapılacak. Buradaki amacımız da nasıl iş adamlarımız şuanda memleketi, vatandaşı, ülkesi için bir çaba bir gayret içindeyse bizler çocuklarımız için en değerli varlıklarımız olan çocuklarımız için ilkokuldan itibaren daha kaliteli yetişmesi, ahlaklı yetişmesi ve hepimiz için önem verdiğimiz çocuklarımızın daha emin ellere teslim edilmesi için çıktığımız bu yolda inşallah 2015-2016’da MÜSİAD çatısı altında Derece Koleji ile bu sene faaliyete başlıyoruz. MÜSİAD bir okul, okul içinde de tekrar bir okul yapılanmasıyla gençleri ülkesine faydalı ve yeni liderler yetiştirecek” dedi.