Manisa Haberleri

Görüntü İçler Acısı

Haber 01.07.2015 09:50 Çarşamba
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde yıllardır kaderine terk edilen Hükümet Konağı arkasındaki Adnan Kahveci Parkı’nın hali, görenlerin içini sızlatıyor. Yetkilileri göreve çağıran vatandaşlar, merhum Adnan Kahveci’nin adına saygı duyulmasını istedi.
Türk siyasetine damga vuran Adnan Kahveci’nin adını taşıyan park, adeta çöplük yuvası haline geldi. Ailelerin girmeye çekindiği parkın içi içki şişeleri ve çöplerle dolup taşıyor. Kaymakamlık ile birçok kamu dairesinin yer aldığı Hükümet Konağı’nın hemen arkasında bulunan ve çevresini kaplayan ağaçlarla ormanlık bir alanı andıran Adnan Kahveci Parkı ile ilgili polise de çok sayıda olumsuz ihbar geliyor.
2000’li yılların başında işletmeciler tarafından alınan ve 7 yıl boyunca sosyal donatı olarak Çerkezköy halkının hizmetine açık tutulan park 2008 yıllından sonra adeta kaderine terk edildi. Ailesi ile birlikte vakit geçirmek isteyen vatandaşlar, hal böyle olunca Adnan Kahveci parkından içeri adım dahi atmak istemiyor.
Konu ile ilgili açıklama yapan Çerkezköy Belediyesi yetkilileri, "Bu alan, bizim rekreasyon projemiz içinde yer alıyor. Biz projeyi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne sunduk. Proje ile ilgili şu anda ihale çalışmaları yapılıyor. Temennimiz en kısa zamanda bu çalışmaların tamamlanması, ihaleye çıkılması ve proje yapım çalışmalarının başlamasıdır" açıklamalarında bulundu.
Hükumet Konağı önünde yapılan peyzaj çalışması vatandaşlardan takdir toplarken, halk benzer bir çalışmanın da Adnan Kahveci Parkı’nda gerçekleştirilmesini istiyor. Çerkezköy Belediyesi’nin Rekreasyon Projesi’nin hayata geçmesi için sabırsızlanan halk, en azından o güne kadar parkta gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını ve park içindeki çöplerin toplatılmasını talep ediyor.