Manisa Haberleri

Milli Eğitim Müdürlüğü İle MÜSİAD Konya Şubesi Arasında Protokol

Haber 01.07.2015 17:34 Çarşamba
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve MÜSİAD Konya Şubesi arasında Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezine devam eden 9, 10, 11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilerin MÜSİAD’a bağlı meslek kuruluşlarında staj yapmalarına imkan tanıyan protokol imzalandı.
İmzalanan bu protokol kapsamında Konya’daki 3 Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezine devam eden özel öğrencilerin Büro Hizmetleri, Kat Hizmetleri, Konaklama Hizmetleri, Ofis İşleri, El Sanatları, Mobilya gibi alanlarda hizmet veren MÜSİAD Konya Şubesine bağlı kuruluşlarda staj yapmalarına imkan doğdu. İmzalanan protokol kapsamında 70 öğrencinin 2015-2016 eğitim öğretim yılında meslek kuruluşlarında staj yapması sağlanacak. Böylece Konya’da özel eğitime muhtaç hafif düzey zihinsel yetersizliği bulunan öğrencilerin toplumla bütünleşmeleri ve ekonomik özgürlüklerini kazanarak hayatlarını kendi başlarına devam ettirmelerine katkı sağlamak hedefleniyor.
Bu proje ile Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezine devam eden öğrenciler okuldaki teorik bilgileri yapacakları stajla uygulamaya dönüştürecek ve okullarını bitirdikten sonra daha kolay istihdam imkanı bulabilecekler. MÜSİAD Konya Şubesi Toplantı Salonunda imzalanan protokolü kurumları temsilen Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ve MÜSİAD Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek imzaladı.