Manisa Haberleri

Çiçekçilerinde Artık Bir Derneği Var

Haber 01.07.2015 17:48 Çarşamba
Malatya Çiçek Üreticileri ve Satıcıları Derneği bugün düzenlenen törenle açıldı.
Açılış törenine Türkiye Çiçekçiler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Emin Tok, Ankara Çiçekçiler Derneği Başkanı Hüseyin Çakır, Hatay Çiçekçiler Derneği Başkanı Musa Gündoğdu ve çok sayıda esnaf katıldı.
Açılış kurdelesi kesildikten sonra davetliler dernek binasını gezerek Dernek Başkanı Salim Kelleci’den dernek hakkında bilgiler aldı.
Açış konuşmasını yapan Türkiye Çiçekçiler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Emin Tok, açılışa katılmaktan şeref duyduğunu belirterek, “Bu sektörün en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi de birlik ve beraberliktir bu açıdan mesleğimizle alakalı Sivil Toplum Kuruluşlarının kurulmasına ve mesleğimizin temsil edilmesine çok ihtiyacımız var. Malatya bunu başardı, birlik ve beraberlik içersinde güçlerini birleştirdiler, ben bunun karşılığını alacaklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Törene katılan Hatay Çiçekçiler Derneği Başkanı Musa Gündoğdu ise, kendisini açılışa davet eden dernek başkanına teşekkür ederek, “Dernekçilik sektörümüzün artık vazgeçilmez unsurlarından birisidir, birlikte hareket edebilmek için mutlaka dernekleşmemiz gerekiyor, Malatya çiçekçiler Derneği’nin de bunu başardığına inanıyorum” dedi.
Açılışta bulunan Ankara Çiçekçiler Derneği Başkanı Hüseyin Çakır da, “Ülkemizde çiçekçilik alanında sosyal derneklerin gelişmesi ile çiçekçilerinin sorunlarının yüzde ellisinin biteceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.