Manisa Haberleri

(Özel Haber) Ölmeden Önce TEK İsteği Bir Ev Sahibi Olmak

Haber 02.07.2015 10:45 Perşembe
Adana’da 9 yıldır siroz hastalığıyla mücadele eden daha sonra da kan kanseri hastalığına yakalanan kadının tek isteği ölmede önce bir ev sahibi olmak.
Duran Ali (65) ile Zahide Özer (56) bundan 36 yıl önce Adana’nın İmamoğlu ilçesinde evlendi. Bu evlilikten Özer çiftinin 4 çocuğu oldu. Duran Ali Özer çiftçilikle uğraşarak ailesinin geçimini sağlıyordu ancak eşi Hepatit C rahatsızlığına yakalandı. Aileden gelen genetik bir hastalık olmasına rağmen geç müdahale edildiği için Özer’in rahatsızlığı 9 yıl önce siroza çevirdi. Bu nedenle Özer yılda 9 ay hastanede kalmaya başladı. Zahide Özer bu sırada kan kanserine yakalanırken dalağı da sürekli büyümeye başladı. Bu nedenle ailenin zaten iyi olmayan ekonomik durumu iyice kötülendi. Anne Özer’in kaldığı toprak ev bakımsızlıktan yıkılmaya yüz tuttu. Bu nedenle kadın sırasıyla işsiz olan çocuklarının evlerinde kalmaya başladı. Son dönemlerde doktorlar Özer’in oğlu Hanifi Özer’e "Annenin durumu iyi değil ne kadar yaşatabilirsek o kadar yaşatacağız" dedi. Bunun üzerine Hanifi Özer annesini eve götürüp kendisi bakmaya başladı.
"HER TÜRLÜ HASTALIK VAR ÇOK ZOR DURUMDAYIM"
Anne Özer, 9 yıldır çile çektiğini ifade ederek, "Bende her türlü hastalık var. Siroz, kanser, dalak büyümesi her şey var. Çok zor günler geçiriyorum. Çocuklarımın da benim de maddi durumum iyi değil. Yılın çoğu zamanı hastanede yatıyorum. Çıkınca da kalacak evim olmadığı için çocukların yanında kalıyorum. Bu çocuğumunda işi yok iş bulursa çalışıyor yoksa boşta. Benim köydeki evim yıkılmak üzere. Topraktan kamışlardan yapılmış bir ev. Benim tek isteğim bana bir ev verilmesi. Devlet büyüklerimden tek isteğim kafamı sokacak bir evimin olması" diye konuştu.