Manisa Haberleri

Gediz’de Köy Muhtarları İle Bilgi Alışveriş Toplantısı

Haber 02.07.2015 12:46 Perşembe
Kütahya’nın Gediz ilçesinde, İl Özel İdaresi kaynaklı projelerle ilgili olarak köy muhtarları ile bilgi alışverişi toplantısı yapıldı.
Gediz Öğretmenevinde yapılan toplantıya İlçe Kaymakamı Avni Kula, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Cihan Ulusoy, İl Genel Meclisi Üyeleri ve köy muhtarları katıldı.
Toplantıda köy ve beldelerde İl Özel İdaresi kaynaklı olarak gerçekleştirilen projeler görüşülürken, 2016 yılında yapılması planlanan yeni projeler hakkında muhtarların talepleri dinlenerek değerlendirme yapıldı ve projelerin hangi konularda yoğunlaşması gerektiği konusunda görüşler alındı.
Toplantıda bir konuşma yapan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Cihan Ulusoy, bu güne kadar yapılan projelerle ilgili bilgi vererek, bu günden sonra da bu projelerin devam edeceğini ve kurum olarak ilçe için en fazla payı almaya çalışılacağını söyledi. İl Genel Meclisi Üyelerine tarıma ayırmış oldukları pay için teşekkür eden Müdür Ulusoy, ödeneklerin ileriki yıllarda artarak devam etmesi ve bölgenin hızla kalkınması temennisinde bulundu.
İlçe tarımı ile ilgili genel konuların da konuşulduğu toplantıda çiftçilerin sorunları ve çözüm yolları konuları da masaya yatırıldı. (MA-EFE)