Manisa Haberleri

Kars Çayı’ndaki Kirlilik Vatandaşları Rahatsız Ediyor

Haber 02.07.2015 13:35 Perşembe
Kars Çayı’nda her geçen gün artan kirlilik ve pis koku, vatandaşları rahatsız ediyor.
İçerisinde canlı yaşamayan ve her geçen gün daha da kirlenen Kars Çayı, toplum sağlığını olumsuz etkiliyor. Şehir kanalizasyon şebekesinin de bağlı bulunduğu Kars Çayı’nda oluşan beyaz yapışkan tabaka ise vatandaşları korkutuyor. Kars Çayı, tesis atıkları ve şehir kanalizasyon şebekesinin bağlanmasıyla adeta mikrop yuvasına dönmüş durumda. Vatandaşlar, etrafa saçtığı kokunun rahatsızlık verdiğini söyledikleri Kars Çayı’nın biran evvel ıslah edilmesini istiyor.
Geçmişte içme suyu olarak kullanılan ve insanların her türlü temizlik ihtiyaçlarını karşıladığı Kars Çayı günümüzde bırakın içme suyunu karşılamayı, yanından dahi geçilmediğini ifade eden Ertan Alin isimli işletmeci, çayın kenarında bulunan çay bahçesine pis kokudan dolayı müşteri gelmediğini söyledi.
Alin, “Havaların ısınmasıyla birlikte dereden çok yoğun bir koku gelmekte bu insanları rahatsız ediyor tabii. Gelen müşterilerimiz oturur oturmaz tekrar kalkıp gidiyorlar. Bu yıllardır böyle. Yazı işte başladı sıcaklar, yazın sonuna kadar bu koku rahatsız edecek. Bu zamana kadar Kars Çayı temizlenecek. Projelerden falan bahsediliyor ama şuana kadar bir uygulama görmedik. Eskiden bu Kars Çayı’nda 4-5 çeşit balık türü vardı. Şu anda hiç balıkta çıkmıyor” dedi.