Manisa Haberleri

ÇAYKUR Rizespor Sezonu Açtı

Haber 02.07.2015 13:44 Perşembe
Çaykur Rizespor sezonun ilk çalışmasını bugün Rize’de gerçekleştirdi. Teknik direktör Hikmet Karaman, yerel basına tepki gösterdi.
Geçtiğimiz gün Çaykur Rizespor Mehmet Cengiz Tesisleri’nde toplanan Çaykur Rizespor, bugün aynı tesiste teknik direktör Hikmet Karaman gözetiminde sezonun ilk çalışmasını yaptı. Eksik futbolcuların 4 Temmuz tarihinde takıma katılacakları, Rize’den 10 gün sürecek çalışmaların ardından takımın Avusturya’da çalışmalarına devam edeceği öğrenildi.
Takım kaptanı Kıvanç Karakaş, sezonun ilk çalışmasından önce yaptığı açıklamada, iyi bir Çaykur Rizespor izletmeyi hedeflediklerini belirterek, “2015-2016 sezonu hepimiz için hayırlı olsun. Rabbim sakatlık, kaza vermesin. Rize’de ilk etap çalışmalarımıza başladık. Burada gerçekleştireceğimiz 10 günlük çalışmanın ardından Avusturya’ya gideceğiz. Yeni transferlerimizin de eklenmesinyle daha iyi bir Rizespor izletmeyi hedefliyoruz" şeklinde konuştu.
KARAMAN: “SALLAMACILAR VAR”
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise sezonun ilk açıklamasında yerel basını hedef alarak sert sözler kullandı.
Karaman, transferleri değerlendirdiği açıklamasında, "Gerçekleştirilen transferlerden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sallamacılara değil çünkü bir yerlerinden sallayanlar var burada. Yönetim kurulu iyi iş yaptı. Özellikle Robin, Ahmet ve Mehmet’in transferleri önemli transferler. Bunun dışında iki kaleci. Üçüncü kaleci olarak ise 17 yaşındaki Mert’i seçtim. Bu şehrin çocuğu. Bu sallamacılar var ya sallamacılar. Yerel medyaya diyorum bunu. Buradan ağır kelimeler de kullanabilirim. Bana son 10 senede altyapıdan çıkartıp oynattığınız bir tane oyuncu söyleyin bakayım. O sallamacılar var ya terbiyesiz herifler. Ligi bitirdiğimizde altyapıdan en son Muhammet oynuyordu, ayıptır. Onun için bundan sonraki transferlerde de dört nokta atışımız olması gerekiyor. Bununla ilgili de çalışmalar devam ediyor" diye konuştu.
"TARAFTAR OF PUF DEMEYECEK"
Karaman, bu sezon şehre ve taraftara sıkıntı yaşatmak istemediklerini vurgulayarak, "Bu sene taraftarımıza, şehrimize ‘of puf’ dedirtmeyecek, ligde herkesin çekinerek sahaya çıkacağı bir takım olmak istiyoruz. Kadroyu yaparken de buna dikkat ediyoruz. Zevk veren, mücadele gücü yüksek olan, tehlike bölgesinden uzak olan, yukarılara yakın olan bir takım izletme hedefindeyiz. Bunu da başaracağız" ifadelerini kullandı.
İlk idmanda futbolcuların Karaman’a kıyasla bir hayli keyifli oldukları gözlendi. Çalışmada takıma Karaman’ın yardımcısı Alman çalıştırıcı Ronald Koch hocalık yaptı.