Manisa Haberleri

Başkan Çerçi, Cumhurbaşkanından Selam Getirdi

Haber 02.07.2015 14:34 Perşembe
Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Güzelyurt Mahallesinde kurulan iftar sofrasında vatandaşlarla ile bir araya geldi. Önceki gün Cumhurbaşkanı’nın davetlisi olarak Ankara’ya giden Başkan Çerçi vatandaşlara seslenerek, “Kayapınar Mahallemizdeki programa Cumhurbaşkanımızın davetlisi olarak Ankara’ya gittiğim için katılamadım. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan hepinize selam getirdim” dedi.
Yunusemre Belediyesi’nin iftar sofrası Güzelyurt Mahallesinde kuruldu. TOKİ İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen iftar programına Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Belediye Başkan Yardımcısı Saniye Altay, daire müdürleri, meclis üyeleri, Manisaspor Kulüp Başkanı Abdullah Mergen ve vatandaşlar katıldı.
BAŞKAN ÇERÇİ, GÜZELYURT MAHALLESİNDE İFTAR AÇTI
Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, her gün Yunusemre ilçesinin değişik mahallelerinde özellikle çocuklara eski ramazan etkinliklerini yaşatmaya çalıştıklarını belirterek, “Bizler mütevazi bütçeler ile her gün halkımızın içerisindeyiz. Her vatandaşımızın merkeze gitme imkanı yok. Bu yüzden bizler her gün bir mahalleye gidiyoruz. Vatandaşlarımız iftar programlarımıza yoğun katkı sağlıyor. Gerçekleştirdiğimiz iftar programlarında firmalarda zaman zaman sponsorluk yapıyorlar. Bugünde Mestan Amiroğlu kardeşimiz bu yemeğin vatandaşlarımıza sunulmasında bizlere destek oldular. Allah onlardan razı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Her gün bir yerde iftar programında vatandaşlarımız ile buluşuyorduk. Sadece dün yapılan iftar programına Sayın Cumhurbaşkanımızın iftar programına davetli olduğum için katılamadım. Cumhurbaşkanımıza Manisa’da oturan vatandaşlarımızın selamını ilettim. Kendisi de Manisalı kardeşlerimize selamlarımızı iletin dedi. Bizler bu programlarımızı yapmaya devam ederek halkımızın ayağına gitmeye devam edeceğiz. Allah hepinizden razı olsun. Allah hepimizin tuttuğu oruçları kabul etsin” şeklinde konuştu.
TOKİ İlköğretim Okul Müdürü Gürsel Saka ise TOKİ İlköğretim Okulu’na gerçekleştirdiği hizmetlerden dolayı Başkan Çerçi’ye çiçek takdim etti.
Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte, iftar programı kapsamında semazen, Hacivat-Karagöz ve Tasavvuf Musikisi Ekibi gösterisi yer aldı. Çocuklar, kukla gösterisi, yüz boyama, çubuklu balon ve palyaço ile doyasıya eğlenirken, programda ayrıca şerbet, pamuk şeker ve Osmanlı macunu ikram edildi.