Manisa Haberleri

Türkiye’nin İlk Sosyal Bilimler Üniversitesinin Kampüs Hayatı Çok Renkli

Haber 02.07.2015 15:43 Perşembe
Sistem Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 2010 yılında kurulan ve 2011 yılında eğitim hayatına başlayan Türkiye’nin ilk Sosyal Bilimler Üniversitesi olan Süleyman Şah Üniversitesi’nin Kurumsal İletişim Direktörü Serdar Gecü, üniversitenin eğitim hayatına büyük ideallerle devam ettiğini belirtti.
Gecü, üniversitelerinin sahip olduğu fakülteleri, araştırma merkezleri ve çoğu yurtdışından doktoralı öğretim elemanlarıyla yakın gelecekte Türkiye’nin ve Avrupa’nın sosyal bilimler merkezi olmayı hedeflediğini vurgulayarak “Yüzde yüz İngilizce eğitimi, yurtdışı olanakları, değişim programları adına sunduğu imkânları ve butik üniversite anlayışıyla geleceğin yetenekli ve alanında uzman bireylerini yetiştiriyoruz. Üniversitemiz, eğitim kalitesinin yanında öğrencilerimizin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle kişisel gelişimlerini arttırıp, toplumun ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip nitelikli bireyler olmaları konusunda da katkı sağlıyor. Öğrencilerimiz kampüs yaşamının ayrılmaz bir parçası olan öğrenci kulüpleri sayesinde düzenlenen etkinliklerde, organizasyon becerilerini, iletişim ve takım çalışması yetkinliklerini geliştirip tecrübe kazanıyorlar” dedi.
Gecü, sözlerine şöyle devam etti; “31 öğrenci kulübü sayesinde 2014-2015 eğitim-öğretim yılında üniversitemizde 100’ü aşkın etkinlik gerçekleştirildi. Öğrenciler kurdukları kulüpler sayesinde seminer ve konferansları kendileri düzenleyerek ve katılım sağlayarak gelecekleri adına bilgi birikimi sağlama şansına sahip oluyorlar, Tuzla Leyla Dumankaya Kampüsü’nde ve Hayriye Dumankaya Yerleşkesi’nde bulunan 500’er kişilik salonlar birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Mayıs ayında düzenlenen Evrensel Motifler Kültür ve Sanat Festivali renkli kampüs hayatının göstergelerinden biridir. 66 farklı ülkeden 188 uluslararası öğrencisiyle hazırladığı etkinlikle farklı kültürel tatlar, etkinlikler ve sahne gösterileri okulumuzda izleyicilerle buluştu. Yapılan etkinliklere Pelin Batu, Levent Üzümcü, Emre Kınay, Mehmet Aslan, Nuriye Akman gibi birçok ünlü isim katıldı.
Üniversitemiz ayrıca Ticaret Zirvesi, Kurumsallaşma ve Kalite Zirvesi ve daha birçok seminer ve konferansa ev sahipliği yaparak öğrencilerine değer katmaya devam ediyor. Tüm bu etkinliklerin yanı sıra üniversitenin müzik korosu yetenekli solist ve vokal grubuyla birçok etkinliğe katılarak beğeni topluyor. Tüm bu etkinliklere ve daha fazlasına katılarak kaliteli bir eğitime, zengin sosyal bir hayat isteyen öğrenciler Süleyman Şah Üniversitesinde sahip olabilirler”.