Manisa Haberleri

Bozüyük’te 50 Ton Atık Kâğıt Eğitime Kazandırıldı

Haber 02.07.2015 16:59 Perşembe
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün "Atık Kâğıt ve Kitapların Ekonomiye Geri Kazandırılması" projesi tamamlanarak 52 ton 475 kilo atık kağıt toplanarak ilçe ekonomisine katkı sağlandı.
Proje kapsamında önce yürütme kurulu oluşturularak okul ve kurumlarda Bakanlık tarafından öğrencilere ücretsiz dağıtılan ve yıl boyunca kullanılan kitapların okullara iadesi yapıldı. Öğrenciler bu anlamda büyük duyarlılık göstererek evlerindeki atık kâğıt kitapları okullara teslim ettiler. Yine proje kapsamında Bozüyük Belediyesi ilan vererek vatandaşlardan evlerinde bulunan atık kâğıt ve kitapların evlerine en yakın okula teslim edilmesi duyuruldu. Bu anlamda vatandaşlarda projeye büyük destek verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Dodurga beldesi ve köy okulları dahil bütün okul ve kurumlarımızın projeye destek verdiğini, bu sayede 52 ton 475 kilo atık kağıt toplayarak ilçe ekonomisine katkı sağlandığını söyledi. Gümüş, "Projenin yürütülmesinde emeği geçen başta okul idarecilerimiz olmak üzere, öğrenci ve velilerimize, hizmetlilerimize, şoförlerimize teşekkür ediyorum. Yine bize taşıma hizmeti veren Bozüyük Belediye Başkanı Sayın Fatih Bakıcı´ya ve Dodurga Belediye Başkanı Sayın Selim Tuna´ya teşekkür ediyorum. Bu projemiz artık süresiz devam edecektir. Bütün okul ve kurumlarımız kâğıt depolama merkezidir. Unutulmamalıdır ki her geri dönüşüm sadece ekonomiye katkı değil, kesilmeyen ağaç ve daha yeşil bir doğadır” dedi.